Jack Russell Terrier Dog Lies Turquoise Velour Sofa

Ochraňte své mazlíčky před blechami a klíšťaty přírodními způsoby, které budou účinné i šetrné

Blechy a klíšťata patří mezi hmyz, který rozhodně nechceme vidět v kožichu svého mazlíčka. Pro majitele psů nebo koček mohou znamenat velký problém. Klíšťat i blech je možné se zbavit mnoha způsoby. Můžete si zakoupit speciální obojky nebo spreje, díky kterým je z kůže zvířete snadno vytáhnete. Vyzkoušet ale můžete také domácí metody, které jsou většinou účinnější.

Prostředky koupené v obchodě jsou plné chemikálií

Jestli máte doma malé děti, které se rády se zvířaty mazlí, měli byste vynechat chemické přípravky, které pak děti mohou snadno olíznout ze svých rukou, kterými hladily psa nebo kočku. Vyzkoušejte raději domácí prostředky, které si jednoduše vyrobíte doma. Budete potřebovat pouze sklenici potravinářské křemeliny, 1/2 hrnku neemového prášku, 1/2 sklenice řebříčkového prášku a 20 kapek eukalyptové oleje.

Všechny ingredience smíchejte v misce a malé množství prášku naneste do kožichu psovi nebo kočce. Kartáčem jemně vetřete do kůže. Křemelina vysuší blechy i klíšťata, neemový prášek zase odplaší blechy a také zabije jejich larvy, které jsou nejvíce škodlivé. Jestli mazlíček blechy už někde chytil, nemusíte zoufat. Prášek používejte každý druhý den, dokud se blech nezbavíte. Prášek můžete nasypat na místa, kde váš mazlíček odpočívá, nebo na jeho hračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete si vyrobit spreje proti klíšťatům

Jak jednoduše ochránit svá zvířata před škůdci? Můžete naředit jablečný ocet. Nastříkejte mazlíčkovi na kůži jablečný ocet zředěný vodou a opakujte denně, věnujte se hlavně místům, jako jsou uši a kořen ocasu. Jsou to oblíbená místa klíšťat i blech. Svého pejska můžete také vykoupat ve speciální lázni. Blechy nemají rády vodu, a pokud budete psa koupat, samy odskáčou z kožichu. Na koupání použijte šampon, určený pro domácí zvířata.

Jestli máte psa na zahradě, je možné, že klíště nebo blecha mohou skočit na zvíře právě tam. Tomu můžete zabránit pravidelným sekáním nejen zahrady, ale také samotného výběhu. Mnoho lidí obléká své pejsky do bavlněných oblečků. Ty sice chrání některé části těla, ale zároveň nezabrání tomu, aby se do kůže nedostali škůdci.

Zdroj: https://www.petsbest.com/blog/pet-flea-protection/