Oči neustále namáháme, uleví jim oční cviky nebo domácí kúra

Pokud milujete čtení knih, určitě znáte pocit, kdy vás v jednu chvíli začnou bolet oči, i když si myslíte, že jste je nenamáhali. Čtení je pro oči velmi náročné, a pokud nemáte dostatek světla, budou oči unavené a za nějakou chvíli se může stát, že pro vás čtení bude velmi náročné.

Pomocí jednoduchých triků ulevíte očím kdekoliv

Můžete vyzkoušet tzv. palming, což je cvičení pro oči. Zavřete oči každých 20–30 minut a na zavřená víčka si dejte teplé prsty. Stačí je zahřát na topení nebo je vložit do horké vody. Postup třikrát opakujte a mějte oči stále zavřené. Uvidíte, že se vám viditelně uleví.

Zdroj obrázku: Freepik

S tímto trikem přišel doktor Bates, který studoval zaostření čočky a snažil se vymyslet co nejlepší řešení. Zjistil, že kvalita našeho vidění souvisí s emočním stavem člověka. Podle některých odborníků ostrému vidění může bránit podvědomí.

Palming můžete dělat kdekoliv, oči můžete procvičit také pohledy nahoru/dolů, doleva/doprava. Mezi další oční cvičení patří kroužení očima, můžete obkroužit všechny tvary, které znáte. Nesmíte zapomenout na dýchání, které je velmi důležité.

Zdroj obrázku: Freepik

Sunning je další metoda procvičování očí, která je oblíbená

Jak název napovídá, jedná se cvičení očí spojené se sluncem. Stačí je zavřít, natočit se ke slunci a pomalu otáčet celou hlavou. Užívejte si sluneční paprsky a vnímejte, jak vnikají přímo do očí. Jestli nechcete nosit brýle, ale víte, že potřebujete zrak procvičit, můžete střídat oči například při navlékání korálků nebo střídavě koukat na blízko a do dálky.

Můžete si vyrobit oční kúru. Nasypte jednu lžíci sušeného ovoce do hrnku vody a pomalu zahřívejte asi půl hodiny. Namočte do směsi bavlněné tampony, přiložte na oční víčka a vydržte deset minut. Pokud chcete, aby směs byla silnější, můžete do vody přidat ještě lžičku sušených bylinek. Vaším očím se výrazně uleví a tuto směs můžete použít 1–2krát týdně.

Zdroj: https://www.webmd.com/eye-health/ss/slideshow-relieve-tired-eyes