brown-boiled-curd-gauze-wooden-spoon-against-wooden-board

Od doby, co se naučila trik s vařečkou, jí nepřetekla voda z hrnce. Stačí ji jenom položit na správné místo

Kdo vařil nebo vaří, ten dobře ví, že když se neodhadne síla ohřevu, může dojít k tomu, že voda přeteče. V takovém případě se mohou nejenom zhatit plány na dokonalou pochoutku, ale také dojde k tomu, že bude nutné uklízet celý sporák. U těch plynových je navíc riziko, že voda může zhasit plamen. Pokud si toho nikdo delší dobu nevšimne, hrozí pohroma. Mnoho lidí proto u hrnce neustále stojí a hlídají, zda teplota není až příliš vysoká. Neustále ji regulují, aby byla optimální. Sice to funguje, ale ztratí se tím zbytečně moc času. A to není úplně ideální postup.

Vařečka jako unikátní pomocník

Když se mluví o vaření, je vařečka zcela běžným a pochopitelně také samozřejmým pomocníkem. Většina lidí ji ale využívá jenom standardním způsobem. A to na míchání vařeného jídla. A je jedno, zda se jedná o restované maso, zda se jedná o omáčku, nebo cokoliv jiného. Běžná vařečka však může mít ještě jedno, neznámé využití. To přijde vhod právě ve chvíli, kdy hrozí to, že voda z hrnce přeteče. Kdo chce této pohromě zabránit, měl by mít vařečku neustále při ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Položit na hrnec

Přetečení mohou zabránit i různé typy hrnců. Je to například tlakový hrnec, který je hermeticky uzavřen a pouze odpouští vzduch. Je to také pomalý hrnce, který udržuje takovou teplotu, při které přetečení nehrozí. Ne každý ale má dané pomocníky doma. Většina lidí vaří v běžných hrncích a tak jim přijde vhod právě metoda s vařečkou.

Tu stačí během vaření pouze položit napříč na hrnec. Nejenom, že tak bude vždy při ruce, ale také může zamezit nepříjemnému přetečení. To proto, že jakmile začne tekutina pěnit, bude vařečka na hrnci efektivně rozrušovat vzniklé bubliny ve zpěněné vodě. Ta proto nedosáhne potřebné výšky, aby se dostala skrz hrnec, a vše zůstane tam, kde má. Důležité je však připomenout, že při extrémně vysoké teplotě zahřívání ani vařečka nemusí pomoci.

Zdroj: Life Hacks