Od nepříjemného brnění rukou si snadno pomůžete obklady či jednoduchými cviky

Zažíváte často pocit brnění a vaše ruce ztrácí cit? Důvodů pro takové problémy může být několik, většinou ale stačí zařadit některé živiny do vašeho jídelníčku nebo udělat jen pár správných pohybů nebo procedur, které hned pomohou. Vyzkoušejte tyto skvělé tipy, jak se zbavit brnění v rukou.

Důvodů pro brnění rukou může být několik

Proč vás brní ruce? Příčinou této nepříjemné situace, kdy necítíte konečky prstů nebo celé dlaně až po zápěstí, může být nedostatek důležitých prvků v těle. Horší prokrvení rukou může ale zapříčinit i jedna nevhodná poloha po delší dobu nebo přiškrcené zápěstí. To se velmi často stává kvůli gumičce na vlasy nebo pevnému náramku na ruce.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud vaše zápěstí není přiškrcené, a přesto často cítíte pocit brnění v končetinách, možná máte nedostatek některých vitamínů nebo minerálů. Zkuste doplnit do vašeho těla hořčík, draslík a vápník. Tyto důležité složky najdete například v hořké čokoládě, petrželi, v sušených meruňkách nebo přírodních jogurtech. Doplnit je můžete také ořechy, rajčaty nebo menšími rybami.

Rychle vám pomohou také obklady

Než začnou účinkovat doplněné minerály a vitamíny ve vašem těle, můžete vyzkoušet také skvělé obklady na ruce. Po dobu 15 minut vkládejte ruce střídavě do misky s teplou vodou a do misky se studenou vodou. Teplota studené vody by neměla přesáhnout 18 °C, tam vydržte alespoň půl minuty. Teplá voda může mít 38–42 °C, tam setrvejte až 8 minut.

Zdroj obrázku: Freepik

Pomoci vám může i cvičení

Na ruce a jejich brnění vám může pomoci i toto speciální cvičení. Natáhněte ruku do strany a otočte ji dlaní nahoru. V této pozici setrvejte, nakloňte hlavu na druhou stranu a prodýchejte během několika vteřin. Opakujte cvik i na druhé ruce a tento postup opakujte alespoň pětkrát za sebou. Nepříjemné brnění zmizí během chvíle.

Pro odstranění brnění rukou můžete využít také masáž. Masírujte si dlaň dvakrát denně alespoň jednu minutu. Díky tomu se vaše dlaň mnohem lépe prokrví, tento způsob funguje jako skvělá prevence proti brnění a necitlivosti.

Zdroj: https://www.webmd.com/brain/tingling-in-hands-and-feet