Woman 3061123 1920[1]

Od pálení nohou pomůže namáčení do vhodné lázně a také několik specifických dotyků na správná místa

Když nohy začnou pálit, je to bolestivé a nepříjemné. Hned k lékaři ale běžet nemusíme, protože jsou i možnosti, jak problém vyřešit v pohodlí domova. A to celkem rychle a jednoduše. Doba, kdy se tato zdravotní komplikace začne objevovat častěji, se blíží. Pálení je totiž spojováno hlavně s letními, horkými dny. Kůže je teplejší, hůře dýchá a ani čerstvý vzduch se k ní nemusí dostávat tak, jak je potřeba. A v tu chvíli je to už jenom krok od nepříjemných zdravotních problémů, které se projeví ne úplně příjemnými pocity. V danou chvíli pomůžou tyto možnosti:

  • osvěžující koupel nohou
  • masáž nohou olejem
  • odvar z tymiánu

Není nic jednoduššího než osvěžující koupel nohou

Pokud Vás trápí pálení nohou, nejjednodušší a nejrychlejší způsob je zlepšit průtok krve pomocí horké a studené vody. Nejprve do lavoru natočte horkou vodu a vložte nohy na tři minutky do ní. Po uplynutí třech minut vyměňte vodu za studenou a postup opakujte. Můžete si vzít ty lavory dva, postup je třeba třikrát opakovat. Zlepšíte tak průtok krve v nohách a tím se zmírní pálení. Zejména pak to způsobené náročným dnem. 

Masáž nohou pomocí oleje

Nejlepší je pro masáž olej olivový, stejně tak jako pro jakékoli vnější užití na těle. Jeho hlavním cílem je zlepšit zánět, má ale obecně blahodárné účinky na pokožku. Ohřejte trochu olivový olej a po dobu desíti minut jej masírujte do pokožky. Příjemně Vám zvláční pokožku a zároveň Vás zbaví nepříjemného pálení. 

Zdroj obrázku: Pixabay

Poslední možností je použít tymián

Tymián je bylinka, která se hojně využívá při přípravě nejrůznějších pokrmů. Má ale také skvělé léčivé vlastnosti. Obsahuje totiž látku, která ulevuje od bolesti a zánětu, zároveň má také dezinfekční účinek. Vhoďte do hrnce pár čerstvých větviček tymiánu a přelijte je vroucí vodou. Na čtvrt hodinky hrnec přiklopte pokličkou a nechte tymián louhovat. Poté vylovte větvičky a máčejte nohy v teplém odvaru zhruba po dobu půl hodiny. Postupně budete cítit úlevu, až nakonec pálení ustoupí úplně.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/burning-in-feet