Drink 462776 1280

Odborníci od pití coly sice odrazují, ale tohoto oblíbeného nápoje se rozhodně nevzdávejte

Dominantním nápojem mezi sladkými limonádami je rozhodně cola. Ta je velmi oblíbená především v horkých letních dnech. Využijte tento druh nápoje na maximum a použijte ji například při úklidu nebo čištění špinavých ploch. Budete překvapeni, co všechno cola zvládne.

Cola vám pomůže při praní

Kolové nápoje jsou skvělé díky své kyselosti. Rozpouští i ty nejodolnější skvrny na oblečení a dalších domácích textiliích. Ještě před praním přidejte přímo na skvrnu sklenici černého perlivého nápoje, nechte působit pár minut a poté zapněte pračku na klasický program. Díky takové formě použití skvrny okamžitě zmizí. Dokážete si tak poradit i s odolnými skvrnami, jako je zaschlá krev, červené víno nebo další velké nečistoty.

Zdroj obrázku: Pixabay

Stejně tak můžete zbavit nečistoty i z koberců. Stačí nanést colu na koberec a spolu s pěnovým přípravkem a houbou koberec vydrhněte. Poté stačí jen odstranit všechny nečistoty i zbytek přípravku suchým ručníkem nebo hadrem.

Kolový nápoj pomůže také v dílně nebo garáži. Pokud potřebujete odstranit mastné skvrny od oleje nebo jiného druhu mastného přípravku, můžete použít colu. Ta rychle zneutralizuje skvrnu, která se brzy pustí povrchu a půjde dobře vyčistit. Pomůže vám také se rzí na šroubech nebo náčiní.

Zdroj obrázku: Pixabay

Velký pomocník na zahradě

Možná vás to překvapí, ale tento zdánlivě nezdravý nápoj vám pomůže také na zahradě. Chcete zlepšit formu vašeho trávníku? Pak vám pomůže kyselina fosforečná, která je obsažena v cole. Jedná se totiž o skvělé hnojivo, které navíc stačí nalít na trávník jen jednou měsíčně. Brzy uvidíte výsledky ve formě krásně hustého a zeleného trávníku. Stejně tak můžete pomoci colou jako skvělým hnojivem všem květinám i plodinám na vaší zahradě.

Cola podpoří vaši krásu

Cola vám pomůže v případě úpravy vašich vlasů. Pokud chcete mít vlny, které vám vydrží co nejdéle, použijte tento oblíbený černý nápoj. Stačí pramen vlasů navlhčit v cole, poté opláchnout pod tekoucí vodou a použít natáčky. Cola vám pomůže také v případě zacuchané žvýkačky ve vlasech. Namočte pramen vlasů i se žvýkačkou na pár minut do coly, díky tomu se problému rychle zbavíte.

Zdroj: https://www.wideopeneats.com/13-strange-but-interesting-ways-to-use-coca-cola-around-the-house/