Stihlost

Odborníci potvrzují: Klíčem k úspěchu při hubnutí není cvičení, ale správná strava

Pochází vaše strava každý den z rychlého občerstvení? Nejíte zeleninu, nehýbete se, pořádně nepijete? Pak ani nemůžete čekat, že zhubnete. Na druhou stranu pokud chcete zhubnout, nemusíte se dřít v posilovně. Vědci takový fakt zkoumali a nepochybují o něm. Právě strava hraje hlavní roli v hubnutí. Poskytněte tělu kvalitní jídlo a začněte hubnout. 

A opět to hubnutí

Snad každé jaro řešíme, že bychom po zimě měli něco dělat a zhubnout. Jenže musíme cvičit? Bohužel chození do posilovny či za nějakým sportem zabere mnoho času i sil. Někteří z nás hodně pracují a na nějaký sport nemají čas.

Zdroj obrázku: Freepik

Máme pro vás dobrou zprávu. Mnoho studií poukazuje na to, že stravovací návyky jsou základem celého hubnutí. To je jistě logické, protože pokud se vzdáme koblih a hamburgerů, jednoduše si odepřeme více než 600 kcal denně. Na druhou stranu spálit 600 kcal v posilovně bude velká dřina. Jak na správnou stravu?

Pozor na to, co jíte

Kalorie budete ztrácet rychleji, pokud snížíte příjem sacharidů a tuků ve prospěch bílkovin. Dopřejte si více luštěnin a mléčné výrobky, jako kefíry a kvalitní jogurty. Zapomeňte na sladké pochutiny, průmyslově zpracované potraviny a rychlé občerstvení a bílé pečivo.

Zdroj obrázku: Freepik

Pohyb je důležitý, ale ne zásadní

Skutečnost, že můžeme zhubnout bez pohybu, neznamená, že se nebudete hýbat vůbec. Pokud snížíte přijaté kalorie během dne a k tomu přidáte nějakou aktivitu, můžete hubnout mnohem rychleji. A pokud zároveň potřebujete i vytvarovat postavu, doporučujeme silová cvičení. Tělo neztratí svou pružnost, zvýší se svalová hmota a zrychlí se metabolismus.

Navíc pohyb dokáže zlepšit náladu a snížit stres. Vaše pleť bude hezčí a celkově se budete cítit lépe. Pokud nechcete dřít v posilovně, doporučujeme, abyste chodili pěšky všude, kde je to možné. 

Zdroj: https://www.webmd.com/diet/features/10-ways-to-lose-weight-without-dieting