Odborníci varují před nebezpečným mytím hlavy. Ve starším věku hrozí překvapivá rizika

Jak roky ubíhají, možná přemýšlíte, jak si budete mýt vlasy. Už to nebude tak jednoduché jako ve dvaceti letech, protože už bude mnohem těžší se ohýbat do vany nebo se zaklánět. Mytí vlasů pak může být náročným procesem. Jak to ve stáří zvládnout a neublížit si při tom?

Ortopedi i fyzioterapeuti se shodují, že nad vanou není mytí vhodné

Je s podivem, že se odborníci shodli na tom, že nad vanou není bezpečné mýt si vlasy. Pokud se často ohýbáte a skláníte nad vanu, není to vůbec zdravé pro vaše záda, protože se velmi často objeví bolesti zad, nebo dokonce závratě. Už v mladém věku mohou někteří lidé mít potíže s tlakem, což se pozná podle toho, že při zvedání hlavy se jim bude točit nebo jim bude nevolno. Tento způsob mytí vlasů je dobré vynechat.

Pokud si vlasy budete mýt často nad vanou, dostavit se může dokonce ischiatický záchvat. Může se také stát, že se delší dobu nebudete moci narovnat, proto raději najděte jiný způsob, jak si vlasy umýt. Mnohem lepší bude zajít do sprchového koutu, je to lepší nejen pro záda, ale vůbec pro celkové zdraví.

Zdroj obrázku: Freepik

Kosmetika vždy při ruce

Pokud se budete sklánět nad vanou, budete těžko hledat vhodnou kosmetiku. Znovu hrozí to, že se vám bude točit hlava nebo přijde bolest zad, protože přípravky nebudete mít v úrovni očí a budete muset hlavou kroutit kolem vany. Proto je lepší mýt si vlasy ve sprchovém koutě, nebo si alespoň sednout do vany a na oplachy používat sprchu.

Prostředky budete mít po ruce, navíc na ně skvěle uvidíte. Hlavu si také nemyjte nikdy předtím, než jdete ven, zvlášť v zimním období. Vlhké vlasy by vám mohly způsobit zdravotní komplikace, mohli byste například nastydnout. Před odchodem si vlasy důkladně vysušte nebo si je myjte v době, kdy se nikam nechytáte a mohou volně uschnout. Pro vlasy je nejlepší přirozený vzduch, ale je pochopitelné, že si mnoho žen vlasy upravuje pomocí fénu nebo žehličky na vlasy.

Zdroj: https://dailycaring.com/how-to-wash-your-seniors-hair-in-bed-video/