Odežeňte komáry spolehlivou metodou. Ihned odletí a vás už trápit nebudou

Sezona komárů je sice pomalu u konce, sem tam se ale tento otravný hmyz může ještě objevit. Nenechte si zkazit dovolenou u vody nebo večerní grilování s přáteli jen kvůli tomu, že kolem vás bzučí tento otravný hmyz. Můžete se ho zbavit velmi jednoduchým způsobem, který doporučují samotní lesníci. V některých oblastech je jejich výskyt opravdu obrovský. Nutno dodat, že bodají samičky, které pak mají sílu klást vajíčka. Jak proti komárům bojovat?

Komáři jsou otravní a jdou po světle

Komáři se nechávají přitahovat především umělým světlem, ale nechají se nalákat také příjemnou vůní grilu a dalších pochutin, které si připravujete. Nebezpečné jsou samičky, které potřebují energii k tomu, aby mohly naklást další a další vajíčka. Samci komárů se živí nektarem a nemusíme se jich obávat. Rozlišujeme několik tisíc druhů komárů, ale některé u nás ani nenajdete.

Samičky láká vůně našeho potu. Proto se zakousávají hlavně do mladých mužů nebo těhotných žen, které mají hormonální výkyvy. Komáři jsou většinou vnímáni jako škůdci, ale není tomu tak vždy. Dokážou být také užiteční, zvlášť v případě, že se jimi živí další obyvatelé mokřad nebo lesů. Sami lesníci pak dávají tipy, díky kterým se komárů lehce zbavíte. Nebudete k tomu potřebovat žádnou chemii, postačí domácí prostředky.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se snadno zbavit komárů?

Některé rostliny totiž komáry odpuzují. Mezi takové patří například máta, rozmarýn nebo kočičí tráva. Květináče s těmito rostlinami pak stačí dát na parapet, kolem oken nebo i na balkon či terasu. Komáři se vám budou vyhýbat a vy si noční pohodlí budete vychutnávat naplno. Vhodné je také používat některé druhy olejů, které jim nevoní.

Éterické oleje, které použijete, musí být pro ně odpuzující. Mezi takové patří například levandule, ale také mátový nebo citrusový olej. Olej můžete nakapat do difuzéru a dát na parapet nebo nakapat trochu do vody a misku s vodou postavit na parapet nebo na balkon.

Zdroj: https://www.eatingwell.com/article/7947914/plants-that-repel-bugs-and-mosquitos/