Odkládání budíku škodí víc, než se zdá. Překonejte sami sebe, zlepšíte si den

Stává se vám často, že po zazvonění budík odložíte a ještě pět minut pokračujete ve spánku? Mnozí lidé to takto mají každý den. Asi vás překvapí tvrzení, že je toto jednání velmi nevhodné. Pokud na chvíli usnete, místo abyste vstali, výsledek je ten, že vám to spíše uškodí. Toto jednání má negativní vliv na průběh vašeho celého dne. Tělo se probudí, pak se nastaví na nový cyklus spaní, ze kterého je velmi brzy vyrušeno, a právě na tento jev tělo reaguje negativně.

Zdroj obrázku: Freepik

Důvod negativního vlivu na den

Mnozí odborníci se shodují na tom, že možnost odložení budíku je tlačítko, které dokáže rozhodit stav vašeho těla na celý den. Proto byste se měli naučit vstávat hned na první budík a neprodlužovat si spánek, který stejně brzy přerušíte. Pokud posunete budík a zavřete oči, začnou se ve vašem těle uvolňovat hormony, které vás připravují na hluboký spánek, který trvá zhruba půl hodiny. Pokud se během této doby spánku znovu probudíte, narušíte tím celé vaše fungování během dne.

Zdroj obrázku: Freepik

Probuďte se vyspalí

Právě to je sen každého z nás. Dokázat se ráno probudit s budíkem tak, abychom se cítili dokonale odpočatí a plní energie pro následující den. To první, co je nejdůležitější udělat, je právě zvednout se z postele hned po vypnutí prvního budíku. Budete se ráno chvíli cítit zničení a unavení, ale tělo se rychle probudí. A právě díky tomu budete mít po celý den mnohem více energie, váš den bude lepší, radostnější a produktivnější. Pokud vyzkoušíte takovéto vstávání, hned první den zjistíte, že se vám sice nevstává dobře, ale během dne jste mnohem více živí, schopnější a fyzicky se cítíte mnohem lépe, než když vstáváte až na druhý budík. Udělejte něco pro své tělo, začněte vstávat ihned a prožijte lepší den. Co jiného si přát, než abyste se cítili každý den odpočatí a sršeli pozitivní náladou?

Zdroj: https://thethirty.whowhatwear.com/snooze-button