Beer 933028 1920

Odstranit etikety z lahví nebývá jednoduché, přírodní metody selhávají a chemie bývá nevyhnutelná

Určitě už jste někdy chtěli odstranit etiketu z lahve nebo sklenice. Některé sklenice stačí dát do myčky a etiketa se sama odlepí. Ale každé lepidlo je jiné a některé jsou mnohem odolnější. Proto vám poradíme, jak se zbavit etiket, které drží až moc dobře. Už u toho nemusíte trávit hodně času, stačí vám jen trochu jedlé sody a oleje. Je to snadný způsob, jak odstranit papírové etikety. 

Šetrný návod z domácích ingrediencí 

Jestli chcete odstranit etiketu z několika lahví najednou, namočte je všechny do teplé vody. Pokud je to jen jedna, neplýtvejte vodou a ponořte ji do nějaké menší nádobky. Nechte je ve vodě alespoň hodinu. Odstraňte co nejvíce papíru. Když papír odstraníte, na lahvičce zbyde lepidlo, které hlavně nenechte zaschnout. Mokré lepidlo se bude snáze odstraňovat.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Připravíme směs ze sody a oleje, která odstraní lepidlo z lahve. Olej můžete použít kokosový, olivový nebo slunečnicový. Volba je na vás, vezměte ten, který máte  po ruce. Vytvořenou směs natřete na lepidlo na etiketě. 

Kartáčem nebo hrubou houbou setřete lepidlo z lahve.  Po odstranění veškerého lepidla z etikety omyjte lahve vodou s trochou mýdla. Pokud lepidlo nepustí, tak na většinu zabere obyčejný dětský olejíček. Ten nakapejte na odličovací tampon a přetírejte, dokud všechno lepidlo nezmizí. Pak samozřejmě ještě umyjte vodou.

Zdroj obrázku: Pixabay.com

Pokud přírodní cesty selžou, přichází na řadu něco mnohem silnějšího 

Pokud přírodní způsob nezabírá, sáhněte po technickém benzinu. Můžete ho pořídit v lékárně a uchovat v lednici. Z chemických cest je tato asi nejsnazší, protože čistí dobře a není tolik agresivní vůči plastům. Zato technický líh už patří mezi agresivní prostředky. Je to k nevíře, ale s některými druhy lepidel si ani tak neporadí. Na sklenici benzin nanášejte určitě hadříkem, protože papírové ubrousky nebo tampony se drolí.