Odstranit nevzhledný knírek lze několika způsoby, ne všechny jsou ale vhodné

Objeví se pod nosem náhle, jako by vyrostl přes noc! Děsivý a nevzhledný knírek je pro ženy traumatizující záležitostí, proto se ho chtějí co nejrychleji zbavit. Řešením navždy je epilace laserem, tato procedura však bývá finančně náročná a je nutné se svěřit profesionálovi. K odstranění chloupků pod nosem lze použít také tradiční metody s vynikajícím výsledkem. Jak docílit opět hladké pokožky snadno a rychle?

1.    Pomocí pinzety

Použití pinzety je vhodné v případě, že se pod nosem neobjevuje příliš chloupků, jinak se jedná o časově náročnou činnost. Navíc poměrně dost bolestivou a chloupky mohou zase dorůst.  

2.    Pomocí epilačního strojku

Při hustším porostu již není možné vytrhávat pinzetou chloupek po chloupku a je snazší použít epilační strojek určený pro holení na obličeji. Po několika použitích zároveň porost řídne a chloupky jsou o poznání jemnější.

Zdroj obrázku: Freepik

3.    Holením

Holicí strojek nebývá dobrým řešením, oholení nevydrží dlouho, chloupky navíc ztvrdnou a stanou se regulérním strništěm, které je nutné ošetřovat několikrát týdně.

4.    Depilací voskem

Další účinnou metodou je depilace voskem nebo cukrovou pastou. Proceduru je vhodné podstoupit v salonu.

5.    Pomocí voskových náplastí

Obdobou depilace voskem jsou voskové náplasti pro domácí použití. Nejsou vhodné pro ženy s citlivou pokožkou, navíc může dojít k podráždění epidermis a je dobré po použití pokožku ošetřit gelem se složkou aloe vera nebo olivovým extraktem.

Zdroj obrázku: Freepik

6.    Pomocí depilačních krémů

Tyto kosmetické prostředky jsou vhodné pro bezbolestné odstranění nepříjemných chloupků, vyrábí se přímo na použití na pokožku pod nosem. Stačí nanést na dané místo, nechat působit a poté pomocí špachtličky odstranit zbytky chloupků.

7.    Bělení se hodí jen pro světlé typy

Kromě depilačních krémů existují také bělicí, které odstraňují pigment z chloupků, ale neodstraňují je. Tato metoda je použitelná pouze pro ženy s velmi světlou pokožkou, v opačném případě by bílý knírek na opáleném obličeji vypadal ještě hůře!

Zdroj: https://www.healthline.com/health/how-to-remove-facial-hair