check-select-color-teeth-teeth-whitenning

Okouzlete nádherným úsměvem! Zuby si snadno vybělíte i v pohodlí domova

Sníte o úsměvu jako z reklamy, ale na návštěvu specializovaného pracoviště nemáte peníze? Není třeba utrácet za kosmetické procedury nebo za drahé přípravky, protože zuby si poměrně jednoduše můžete vybělit i doma. Potřebovat k tomu budete jen dvě ingredience, které téměř jistě máte ve své kuchyni.

Zbavte se skvrn na sklovině

V malé misce smíchejte lžičku prášku z kurkumy s jednou lžící kokosového oleje, nejlépe panenského. Touto směsí si vyčistěte zuby. Bělicí efekt je viditelný už po prvním čištění. Směs můžete používat denně místo klasické zubní pasty. Dokonale zesvětlí sklovinu a odstraní nevzhledné skvrny od konzumace kávy a čajů. Navíc působí antibakteriálně, takže má pozitivní vliv na celou ústní dutinu.

Pokud chcete o vzhled zubů pečovat preventivně, dbejte na správnou životosprávu. Konzumace jablka, mrkve, okurky nebo hrušky přirozeně čistí zuby a pečuje o sklovinu. Podobný efekt mají jahody, ty totiž obsahují enzym, který působí jako přírodní bělidlo. Jahody můžete rozmačkat a kašičku nanést v silné vrstvě na zuby. Nechte působit několik minut, poté smyjte. Používejte směs maximálně jednou za dva týdny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet místo ústní vody

Použít můžete i jablečný ocet. Ten se využívá už po staletí jako dezinfekční a čisticí prostředek. Kyselina octová totiž ničí bakterie a má pozitivní vliv na bělení zubů. Stačí ho zředit vodou a použít místo ústní vody. Poté si ústa ještě jednou vypláchněte čistou vodou. Jablečný ocet byste ale neměli používat každý den, jinak hrozí poškození zubní skloviny.

Objevují se také další recepty na domácí bělení zubů, například za použití jedlé sody a citronové šťávy. Ty mají za cíl naleptat pigmentaci ze zubů a odstranit ji. Bohužel spolu s pigmentací tvoří v zubech malé rýhy, které jsou ke skvrnám náchylnější. Častým používáním si také způsobíte zvýšenou citlivost zubů a ztenčí se vám zubní sklovina.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/turmeric-teeth-whitening, https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally