Okouzlete nádherným úsměvem! Zuby si snadno vybělíte i v pohodlí domova

Sníte o úsměvu jako z reklamy, ale na návštěvu specializovaného pracoviště nemáte peníze? Není třeba utrácet za kosmetické procedury nebo za drahé přípravky, protože zuby si poměrně jednoduše můžete vybělit i doma. Potřebovat k tomu budete jen dvě ingredience, které téměř jistě máte ve své kuchyni.

Zbavte se skvrn na sklovině

V malé misce smíchejte lžičku prášku z kurkumy s jednou lžící kokosového oleje, nejlépe panenského. Touto směsí si vyčistěte zuby. Bělicí efekt je viditelný už po prvním čištění. Směs můžete používat denně místo klasické zubní pasty. Dokonale zesvětlí sklovinu a odstraní nevzhledné skvrny od konzumace kávy a čajů. Navíc působí antibakteriálně, takže má pozitivní vliv na celou ústní dutinu.

Čtěte také:  Neplýtvat jídlem pomůže nejen naší peněžence. Důležité je nakupovat s rozmyslem a správně potraviny uložit

Pokud chcete o vzhled zubů pečovat preventivně, dbejte na správnou životosprávu. Konzumace jablka, mrkve, okurky nebo hrušky přirozeně čistí zuby a pečuje o sklovinu. Podobný efekt mají jahody, ty totiž obsahují enzym, který působí jako přírodní bělidlo. Jahody můžete rozmačkat a kašičku nanést v silné vrstvě na zuby. Nechte působit několik minut, poté smyjte. Používejte směs maximálně jednou za dva týdny.

Zdroj obrázku: Freepik

Jablečný ocet místo ústní vody

Použít můžete i jablečný ocet. Ten se využívá už po staletí jako dezinfekční a čisticí prostředek. Kyselina octová totiž ničí bakterie a má pozitivní vliv na bělení zubů. Stačí ho zředit vodou a použít místo ústní vody. Poté si ústa ještě jednou vypláchněte čistou vodou. Jablečný ocet byste ale neměli používat každý den, jinak hrozí poškození zubní skloviny.

Čtěte také:  Řídké vlasy jsou noční můrou žen i mužů, za jejich stav si často můžeme sami

Objevují se také další recepty na domácí bělení zubů, například za použití jedlé sody a citronové šťávy. Ty mají za cíl naleptat pigmentaci ze zubů a odstranit ji. Bohužel spolu s pigmentací tvoří v zubech malé rýhy, které jsou ke skvrnám náchylnější. Častým používáním si také způsobíte zvýšenou citlivost zubů a ztenčí se vám zubní sklovina.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/turmeric-teeth-whitening, https://www.healthline.com/nutrition/whiten-teeth-naturally