Close Up Plant With Small Yellow Flower

Okurky lze snadno vypěstovat i na balkoně

Okurky jsou oblíbenou zeleninou, která má na zahradách své místo. Kromě nakládaček se pěstují také salátové okurky. Ať se rozhodnete pro jednu, nebo druhou variantu, můžete je mít i na balkoně. Nic vám nebrání si vypěstovat vlastní úrodu. Jak na to?

Do truhlíků i na vyvýšené záhony

I když nemáte vlastní zahradu, ale pouze balkon, je to možnost k tomu, aby se i z vás stali zahrádkáři. Do truhlíků nebo květináčů si můžete zasadit různé okrasné rostliny, které vám budou zkrášlovat prostředí balkonu. Ale to není všechno. V současné době není problém zde pěstovat ani zeleninu. Existují k tomu různé vyvýšené záhony, které si na balkon lze pořídit, a i na omezeném prostoru tak sklidit úrodu.

Dejte přednost keříčkovým odrůdám

I okurky si můžete na balkon zasadit. Musíte si ale pořídit odrůdy, které jsou keříčkové nebo stromkové. Výborná je také odrůda okurky roubované svačinové, která je vyšlechtěná přímo pro pěstování na balkonech. Tato činnost se totiž stává stále oblíbenější, k čemuž vedou i stále vyšší ceny zeleniny v obchodech. Navíc je velký rozdíl mezi doma vypěstovanou okurkou a tou kupovanou. Ta domácí samozřejmě chutná mnohem lépe.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak pěstovat okurky na balkoně

Kromě vhodně zvolené odrůdy je také nutné vybrat správné místo. Lze využít menší vyvýšený záhon, truhlík i květináč. Vždy byste ale měli mít po ruce také podpěry, které budou rostliny podpírat. Vhodným místem je závětrná strana chráněná před větrem a průvanem.

Okurky se vysévají v polovině dubna, to by měly být ještě doma. Jakmile si je předpěstujete, tak v květnu po zmrzlých mužích je už můžete dát ven na balkon. Okurky nemají rády velké výkyvy teplot, jsou teplomilné a velké milovnice slunečních paprsků. Dařit se jim proto bude na balkonech orientovaných na západ, jih nebo jihovýchod. Substrát můžete mulčovat, aby nebyl vysušený. Okurky potřebují i dostatečnou zálivku.

Zdroj: https://www.gardena.com/int/garden-life/garden-magazine/planting-cucumbers-on-the-balcony-tips-and-tricks/