vlasy-objem2

Olejové zábaly zregenerují suché a poškozené vlasy a dodají jim lesk

Šampon a kondicionér někdy nestačí. Pokud máte vysušené vlasy, které navíc často barvíte, sušíte horkým vzduchem, ondulujete horkou kulmou nebo rovnáte žehličkou na vlasy, nejspíš jste narazili na to, že se vlasy vysušují, třepí, lámou a vypadávají. Tomu lze zabránit i jinak než jen jejich ostříháním, i když někdy není jiné zbytí. Velkou službu v tomto ohledu prokazují olejové vlasové zábaly. Při volbě toho správného druhu oleje totiž dokážou téměř zázraky a zvládnou osvěžit i ty nejhrubší či naopak nejjemnější vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Který olej zvolit?

Druh olejového zábalu závisí na vašich vlasech. I mezi suchými vlasy totiž existují rozdíly. Zatímco jedny mohou být suché, jemné a třepivé, jiné jsou sice suché, ale silné, hrubé a nepoddajné. Některé osoby mají suché jak vlasy, tak i pokožku hlavy, zatímco jiní mají mastnou pokožku, ale suché vlasy. Tomu všemu je třeba volbu oleje přizpůsobit. Níže najdete základní výčet druhů olejů a jejich účinků:

  • avokádový olej – pro citlivou pokožku a jemné a suché vlasy,
  • jojobový olej – regeneruje poškozené vlasy, zklidňuje pokožku, je vhodný pro mastnou pokožku a suché délky vlasů,
  • kokosový olej – působí proti lámání, vypadávání a třepení vlasů a chrání proti UV záření,
  • mandlový olej – pomáhá na suché vlasy a třepivé konečky, vysoce regenerační, nedráždivý a bohatý na minerální látky,
  • makadamiový olej – vzácný a exkluzivní olej s výjimečnými zvláčňujícími a hydratačními schopnostmi pro drsné, hrubé a nepoddajné vlasy s tendencí k vysušování,
  • meruňkový olej – působí proti stárnutí, reguluje vypadávání vlasů, dodává lesk a vláčnost,
  • olivový olej – široké spektrum výživných a regeneračních látek, ozdravuje vlasovou pokožku, uhlazuje kutikulu vlasu a hydratuje.
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Jak použít olejový zábal?

Před aplikací oleje vlasy vždy navlhčete. Olej lehce zahřejte ve vodní lázni (teplota by neměla překročit 40 °C) a naneste na pokožku a do vlasových délek. Na průměrně husté vlasy pod lopatky použijete kolem 0,5 až 1 dcl oleje. Pokud máte mastnou pokožku hlavy, aplikujte olej jen na vlasová vlákna a do konečků.

Nechte masku působit nejméně 30 minut, ale čím déle, tím lépe. Po aplikaci zabalte vlasy do igelitové fólie a suchého ručníku. Pokud chcete nechat olej působit přes noc, po půlhodině sejměte obaly a přebytečný olej vysušte ručníkem.

Olej se do vlasů obvykle všechen vstřebá, a proto není nutné jej vymývat. Jestliže ale nemáte tolik suché vlasy a olej zůstane na jejich povrchu, vymyjte ho vodou, šamponem a trochou kondicionéru.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/hair/12-best-oils-for-hair-growth-thickness-113509.html