Hair543535

Olejový zábal vlasy znovu probudí k životu. Tuto luxusní péči si snadno připravíte v pohodlí domova

Olejové vlasové zábaly jsou malý přírodní zázrak, který způsobí, že se vaše vlasy doslova promění. Jestliže byly dosud suché, matné, hrubé a lámavé, pak není lepší způsob, jak jim pomoci, než zabalit je do oleje. I když existuje celá řada komerčních olejových preparátů, nejlepší způsob je připravit si takový sami doma. Není na tom nic těžkého a namísto přípravků vám stačí pouhý kokosový nebo olivový olej. I když jiné druhy vzácných olejů jistě vašim vlasům prospějí, tyto dva základní udělají stejnou práci za mnohem méně peněz i shánění.

Olejujte čisté vlasy

I když existují výjimky, jako je jojobový olej, který se nanáší na neumyté vlasy, většina olejových zábalů funguje nejlépe při použití na vlasech čistých. Proto nejprve vlasy umyjte a zbavte je veškerých případných zbytků stylingových přípravků, jako jsou gely nebo laky. Nepoužívejte ale kondicionér, ten vlas uzavírá a olej by se do něj nedostal.

Zdroj obrázku: Freepik

Nejdřív voda…

Nikdy nenanášejte olejový zábal na suché vlasy. Nijak by vám totiž nepomohl. Doporučuje se použít nějaký květinový hydrolát, kterým svou kštici navlhčíte a zároveň jí dodáte důležité výživné látky. Stejně dobře ale poslouží i roztok vody s jednou lžičkou cukru, případně prostě jenom voda.

… potom olej

Zvolený olej je nutné nejprve lehce zahřát. To se provádí ve vodní lázni, abyste přílišným žárem neznehodnotili obsažené výživné látky. Teplota oleje nesmí překročit 40 °C, pak se spousta účinných látek znehodnocuje, nehledě na to, že byste si přivodili ošklivé a bolestivé popáleniny.

Použijte jen tolik oleje, kolik vaše vlasy snesou. Rozhodně by se v něm neměly koupat. Pro průměrně husté vlasy v délce pod lopatky vystačí bohatě půl až jedna deci oleje. Jestliže máte vlasy delší a hustší, použijte více, ale ne o mnoho.

Zdroj obrázku: Freepik

Čím déle, tím lépe

Nechte olej na vlasech působit a vstřebat se do jejich vláken. Velmi často se stává, že velmi suché, ale často i normální vlasy olej doslova bezezbytku pohltí. To obvykle trvá nejméně půl hodiny. Nechat olej působit kratší dobu není vhodné, maska by tak ztratila veškerý svůj smysl.

Naolejované vlasy zabalte do přilnavé potravinářské fólie a na ni nasaďte ručníkový turban. Nechte takto v teple působit 30 až 60 minut. Poté máte dvě možnosti. Buďto olej z vlasů vymyjte vodou a trochou šamponu a kondicionéru, anebo lépe – odsajte přebytečný olej ručníkem a nechte působit přes noc.

Zdroj: https://www.femina.in/beauty/hair/12-best-oils-for-hair-growth-thickness-113509.html