Onemocnění srdce se může týkat i vás. Dopřejte mu to nejlepší, nebudete litovat

Pro udržení dobrého zdraví je nejen nutné správně jíst, ale také se pravidelně hýbat. Jedině tím docílíte toho, že budete mít dlouhý a kvalitní život. Kardiovaskulární onemocnění se může objevit zničehonic i u zdravých jedinců. Pravidelným posilováním srdce mu můžete pomoci v jeho činnosti. Jaké kroky vedou ke zdravému srdci?

Kardiovaskulární onemocnění může překvapit i vás

I mezi mladými sportovci se často stane, že najednou během zápasu upadnou a už se neprobudí. Ve většině případů se jedná o mrtvici nebo infarkt. Jak je to ale možné, když sportovci většinou žijí zdravě a hlavně mají pravidelnou fyzickou aktivitu? Jak zmenšit riziko, že se nemocné srdce objeví také u vás? Léčba srdečních chorob je během na dlouhou trať, proto je lepší jim předcházet.

Nejedná se pouze o fyzickou aktivitu nebo správný jídelníček. Srdce můžete posílit také cvičením. Při srdečních problémech se navíc doporučuje dodržovat dietu, která pomůže v boji s hypertenzí. O čem tato dieta ale je? Jíte v ní především zeleninu a ovoce, které jsou základem zdravého jídelníčku. Budete jíst pouze vyvážená jídla, hlavně cereální produkty. Počet porcí denně se vyšplhá až na 6–8.

Zdroj obrázku: Freepik

Proč jsou srdeční choroby tolik časté u mladých lidí?

Dospělí sice mohou trpět kardiovaskulárními chorobami, velmi často se ale setkáváme s tím, že postihují také velmi mladé lidi. Vybudovali si v sobě stravovací návyky, které se neztotožňují se zdravým životním stylem. Možná až poté, co se u nich zjistí problémy se srdcem, si uvědomí, co si vlastně způsobili, a nakonec všechno přehodnotí. Pro srdce je velmi důležité, abyste mu dopřávali živiny, které ho udrží v kondici.

Jezte hlavně ovesné vločky nebo obecně cereálie. Ty jsou pro srdce velmi prospěšné. Vyplatí se jíst každý den, aby si tělo zvyklo. Posílí srdce a také jsou velmi jednoduché na přípravu. K vločkám pak můžete přidat různé druhy ovoce a hodí se nejen na snídani, ale také na svačinu a oběd. Díky vločkám bude vaše srdce bít kvalitněji.

Zdroj: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC6395719/, https://www.healthline.com/nutrition/heart-healthy-foods, https://www.webmd.com/hypertension-high-blood-pressure/dash-diet, https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-disease/diagnosis-treatment/drc-20353124, https://www.healthline.com/health/athletes-dying-of-heart-attacks, https://cs.wikipedia.org/wiki/Kardiovaskul%C3%A1rn%C3%AD_onemocn%C4%9Bn%C3%AD, https://www.nicswell.co.uk/health-news/porridge-suggested-for-heart-health