Close Up Friend Video Call Phone

Online randění má své úskalí. Ne vždy dopadne podle představ

Randění se s tím, jak jde doba, velmi proměnilo. Velká část seznamování se v dnešní době přesunula na internet, kde většina z nás tráví velkou část volného času. Největší boom pak online seznamky či seznamovací aplikace zažily právě v období koronaviru, kdy kvůli karanténám byla většina z nás zavřená doma a nahrazovali jsme si tímto způsobem lidský kontakt. Dnes už se ale tato seznámení často přesouvají do reálu. Na co si dát na podobném rande pozor?

Proklepněte si člověka hned po zprávách

Zprávy jsou většinou jeden z prvních kontaktů, které s daným člověkem máme. I tak bychom se ještě před samotným spojením měli ujistit, zda se nám člověk opravdu líbí na fotkách. Je také dobré si přečíst popisek či další informace o člověku, pokud jsou dostupné. Dokážete tak vyfiltrovat adepty, kteří se do vašeho vkusu skutečně nehodí. A nezapomínejte, i nedostatek informací je podstatná informace. Dávejte si také pozor na profily, které se nezdají skutečné. Existuje jich mnoho.

Po zprávách si pak můžete sdělit například společné zájmy či každodenní informace ze života. I gramatika toho o člověku leccos prozradí.

Zdroj obrázku: Freepik

Vždy upřednostňujte své bezpečí

Jakkoli se může zdát randění po internetu skvělé, i to má své úskalí. Nejvíce opatrní byste měli být na svoji bezpečnost. Nemůžeme vždy předpokládat, že to s námi každý myslí dobře. Určitě tak nikomu nesdělujte své osobní informace, a už vůbec ne po zprávách. Člověk by je mohl proti vám využít. To stejné platí o choulostivých fotkách.

Pokud dojde až k prvnímu setkání, vždy se zaměřte na to, kde bude probíhat. Nikdy si cizího člověka nezvěte domů, ať už si s ním píšete či voláte jakkoli dlouho. Je dobré si pokaždé vybrat veřejné místo. Můžete zvolit třeba kavárnu nebo park, ale pouze za denního světla. Také byste neměli být překvapení, pokud přijde někdo, kdo na fotkách vypadal přeci jen o trochu lépe.

Zdroj: https://crimestoppers-uk.org/keeping-safe/online-safety/internet-dating