Opálení vypadá sexy

Opálená pokožka chtě nechtě vypadá sexy a je-li někdo tmavší od sluníčka je pro okolí zajímavější a to je prokázané. Tmavší pleť, je mnohem přitažlivější, než pleť, která je světlá. Když si vezmete dvě fotografie, na jedné vidíte opáleného člověka a na té druhé je ten samý člověk vybledlý, tak se vám zcela jistě bude líbit více ten opálený. Opalování jako takové není ale vůbec zdravé a je nebezpečné jak opalování se na slunci, tak i opalování se v soláriu. A to je možná ještě mnohem více nebezpečné. Pokud jedete v létě k moři, tak není důvod se slunci vyhýbat, ale důležité je se chránit ochrannými prostředky. Nejen pokožku je třeba hlídat, ale i oči jsou velmi důležité.

HebiFot / Pixabay

Noste kvalitní sluneční brýle a používejte krémy s vysokými faktory. Chraňte si také hlavu pokrývkou. Pokud se jednou za rok na dovolené opálíte, tak nebudete muset mít strach z toho, že budete mít rakovinu kůže, ale pokud se budete mít tendenci opalovat celý rok, tak tam je riziko už velmi vysoké. Chcete-li vypadat opáleně, používejte samoopalovací krémy. V zimě stačí krémy nanášet na krk a dekolt a na ruce. Pozor však, co si po nanesení vezmete na sebe. Těsně po nanesení tohoto krému, totiž můžete snadno vaše oblečení samoopalovacím krémem obarvit. Pokud budete používat samoopalovací přípravky, tak si vždy jednou týdně proveďte peeling na místech, která si mažete, zabráníte tím nerovnoměrnému opalování.

Abyste samoopalovací krém dobře nanesli, tak je třeba jej smíchat s krémem buď pleťovým, nebo tělovým. Nejnáročnější je použití samoopalovacího krému na prsty. Tím, že si ruce často myjeme, může dojít k tomu, že opálení smyjeme a smyjeme jej velmi nerovnoměrně, což nebude vypadat samozřejmě pěkně. Pokud si navíc ruce a prsty natíráte samoopalovacím krémem, tak si dejte pozor, aby byl skutečně krém rozetřen všude velmi dobře, aby někde nezůstala větší vrstva a hlavně, abyste jej neměla na dlaních.