Oplach z heřmánku rozzáří vlasy, dodá jim přirozený lesk i hedvábný pocit

Padají vám vlasy nebo jsou suché a poškozené? Hledáte přírodní náhradu za chemické prostředky? Vyzkoušejte heřmánek. Díky němu ušetříte a navíc budete překvapení jeho účinky.

Co heřmánek obsahuje a jak vám může pomoct?

Heřmánek pravý je hojně rozšířená léčivá rostlina, která má všestranné využití. Obsahuje antioxidanty, flavonoidy, vitamíny C a B4 (cholin). K čemu ho můžete využít?

  • Koupel z heřmánku (relaxace).
  • Čaj před spaním (snadnější usínání).
  • Příznivý účinek na trávicí systém.
  • Péče o pleť.

A v neposlední řadě vám pomůže s péčí o vlasy. Na jaké problémy ho můžete použít?

Proti vypadávání vlasů

Máte v poslední době znatelně oslabené vlasy nebo ve vaně sbíráte celé prameny? Je to velmi nepříjemné a frustrující. Ačkoliv můžete mít tento problém pouze sezónně, nemusíte čekat, až přejde. Připravte si nálev z heřmánku a proveďte oplach. Poskytněte pokožce hojivé vitamíny a minerály. Pokud nálev vmasírujete přímo do pokožky, zesílíte jeho účinek. Při pravidelném používání vlasy zesílí, heřmánek je posílí a podpoří růst nových.

Čtěte také:  Odežeňte komáry spolehlivou metodou. Ihned odletí a vás už trápit nebudou
Zdroj obrázku: Freepik

Pokud máte mastné vlasy a lupy

Mají vaše vlasy sklon k nadměrnému maštění? Může se to stávat na podzim nebo v zimě. Často máme v tomto období i více lupů. Heřmánek pomůže i v tomto případě. Dezinfikuje vlasy, odstraní zbytky vlasové kosmetiky a také zmírňuje svědění.

Aby vlasy zářily a vypadaly zdravě

Vypadají vaše vlasy matně, bez lesku a připadají vám slabé? Pokud jsou vystaveny každý den větru, teplotním výkyvům nebo stylingovým úpravám, není se čemu divit. Nasaďte heřmánkovou kúru a budete se divit, jaká změna nastane!

Jak správně připravit oplach?

Sušený heřmánek zalijte horkou vodou. Odstavte na 5–10 minut, aby se heřmánek důkladně vylouhoval. Až vychladne, použijte ho na vlasy. Můžete nechat působit 20–30 minut. Po této době opláchněte.

Zdroj: https://www.lovedbycurls.com/ingredients/benefits-chamomile-hair/