Opomíjené potraviny v jídelníčku umí snižovat cholesterol, i pomoci ženám k dokonalé postavě bez námahy

Pokud chcete zhubnout, musíte ze své stravy vyřadit jednoduché cukry a zařadit do svého jídelníčku produkty, které budou regulovat hladinu glukózy v krvi a zároveň vás na dlouhou dobu udrží v sytosti.

  •  Mořské ryby

Ryby jsou bohatým zdrojem omega-3 nenasycených mastných kyselin. Mají pozitivní vliv na metabolismus a zpomalují produkci tukových buněk. Také významně snižují chuť k jídlu. Mořské ryby obsahují velké množství vitaminu D a ten lidem často chybí.  Vědci dokázali, že jeho nedostatek souvisí s obezitou a zvyšuje riziko vzniku cukrovky.

  •  Avokádo 

To obsahuje zdravé nenasycené mastné kyseliny, které regulují hormonální rovnováhu těla. Je to skvělá náhrada za živočišné tuky a úspěšně nahradí například máslo v sendvičích. Vědci potvrzují, že pravidelná konzumace avokáda v malém množství snižuje riziko cévní mozkové příhody a cukrovky typu 2. 

  •  Parmezán

Je oslavován jako nejzdravější sýr na světě. Obsahuje minimální množství sacharidů. A je zvláště dobré ho jíst při hubnutí. Tento sýr obsahuje látky, které aktivují hormon odpovědný za spalování tuků.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  •  Ořechy

Ořechy jsou opravdu kalorické, ale extrémně zdravé.

Jíst hrst ořechů každý den má pozitivní vliv na metabolismus, zlepšuje náladu a poskytuje pocit plnosti po dlouhou dobu, takže potlačují chuť k jídlu. Vysoký obsah nenasycených kyselin snižuje hladinu cholesterolu a reguluje vstřebávání cukrů do těla.

  •  Kokosový olej

 Kokosový olej podporuje metabolismus a urychluje spalování kalorií. Obsahuje tuky, které tělo okamžitě používá k výrobě energie. Zajišťuje také větší pocit sytosti po jídle.

Zdroj obrázku: Pixabay.com
  •  Olivový olej

Olivový olej je jedním z nejzdravějších tuků. Mastné kyseliny, které v něm jsou obsažené snižují hladinu cholesterolu a glukózy v krvi. Také urychlují metabolismus.