Purple White Orchid Flowers With Buds Background Blurred Green Leaves

Orchideje budou ozdobou interiéru díky domácímu hnojivu z česneku nebo rýže

Tato oblíbená pokojová rostlina se stala vyhledávanou ozdobou v bytech i domech. Neobvyklá exotická rostlina je také krásným dárkem pro milovanou osobu. Nepotřebuje speciální péči, ale je dobré se řídit některými radami, abyste si užili krásné květy.

Domácí a čistě přírodní

Orchideje v květináčích potřebují podpěry (koupíme je v květinářství), které zabrání lámání stonků. Vyplatí se na ně pamatovat a jejich délku přizpůsobit stonku. Abyste si užili krásné exempláře, stojí za to naučit se domácí způsoby hnojení rostlin. Nemusíme vždy využívat živiny dostupné v květinářstvích nebo zahradnictvích. K výrobě česnekového kondicionéru pro orchideje stačí spařit tři stroužky česneku v litru vody. Po vychladnutí můžete zalévat květinu.

Jako další si můžete připravit rýžový odvar. Je to velmi jednoduchý kondicionér na výrobu. Rýži stačí namočit na cca tři hodiny do vody a scezenou tekutinou zalít orchideje. Mrtvé výhonky orchidejí by měly být odříznuty sterilními nůžkami na základně. Odborníci radí místo řezu posypat skořicí. Tím rostlinu zregenerujeme a ochráníme před případnými infekcemi.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na tyto věci

Pamatujte, že se orchideje nesmí přelévat. Kořeny orchidejí snadno zahnívají, proto musíme své květiny bedlivě sledovat a zalévat je, až když jejich substrát vyschne. K tomu je nejlepší převařená voda. Pokud jsou kořeny orchidejí zelené, znamená to, že mají správné množství vody.

Rovněž důležité jako zálivka je místo, kam orchideje dáme. Přestože nejoblíbenějším místem bývají okenní parapety, ne vždy je to dobrý nápad. Orchideje nemají rády ostré slunce, jejich listy se snadno spálí, takže naše rostlina rychle vadne. Tyto květiny preferují rozptýlené světlo, proto je důležité vybrat pro ně správné místo.

Zdroj: https://orchideria.com/rice-water-for-orchids/, https://orchideria.com/garlic-water/, https://balconygardenweb.com/homemade-plant-food-for-orchids-diy-fertilizer/