Mix Different Nuts Wooden Cup Against Background Fabric From Burlap

Ořechy rozhodně patří do zdravého jídelníčku, některé ale konzumujte raději s mírou

Neustále ze všech stran slyšíme, že bychom měli ořechy konzumovat každý den. A to proto, že pomáhají udržovat naše tělo zdravé. Mluví se zejména o podpoře mozkové aktivity a paměti a snižování krevního tlaku. Málokdy už se ale zmiňuje to, že ořechy jsou poměrně velkou kalorickou bombou. To může být problém hlavně pro ty, kteří se starají o štíhlou linii. Které druhy ořechů patří mezi ty nejvíce kalorické?

Makadamové ořechy

Makadamové ořechy jsou ty nejkaloričtější ořechy ze všech druhů, které můžete konzumovat. Pokud se tedy zajímáte o svou štíhlou linii, raději zvolte ořechy jiné. Tyto ořechy jsou ale velmi zdravé, obsahují mnoho železa, hořčíku, vápníku, vitaminu E a B. Proto si je klidně dopřejte, ale s mírou. Rozhodně nejsou vhodnou pochoutkou k pěknému filmu či k vínu.

Zdroj obrázku: Freepik

Pekanové ořechy

Pekanové ořechy zaujímají z hlediska kalorické hodnoty druhé místo hned po makadamových ořeších. I přes svou vysokou kalorickou hodnotu jsou ale považovány za jedny z nejzdravějších ořechů. Obsahují mnoho vitaminů E, A, měď, zinek, železo, a dokonce i kyselinu listovou. I na tyto ořechy si dejte pozor, abyste jich nezkonzumovali více, než je pro člověka zdrávo, rozhodně s nimi není dobré trávit celý večer.

Para ořechy

Na třetí příčce žebříčku najdeme para ořechy. I tak se ale jedná o poměrně zdravé ořechy a ani tento druh byste ze svého jídelníčku neměli odstranit. Jen musíte všechny tyto ořechy konzumovat s rozmyslem a mírou. Para ořechy jsou bohaté na vysoký obsah vápníku, hořčíku, draslíku, vitaminu E a na zdravé mastné kyseliny. Ze svého jídelníčku nevyřazujte žádný z těchto druhů ořechů, jen je konzumujte v přiměřeném množství s ohledem na jejich kalorie a vaše tělo.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/diseases-conditions/heart-disease/in-depth/nuts/art-20046635