Female Eye With Long False Eyelashes Beautiful Makeup Light Brown Eyebrow Close Up

Oslabené řasy bez života posílí jednoduchá domácí kúra. Výsledek se dostaví už za pár dní

Všimli jste si, že vám často při mytí obličeje vypadávají řasy nebo je na první pohled zřejmé, že jsou oslabené a vypadávat budou mnohem častěji? Jestli je chcete posílit, nemusíte si kupovat drahé prostředky z drogerie nebo lékárny. Skvěle poslouží také domácí přípravky, které řasy posílí a dodají jim zdravý vzhled. 

Domácí léčba vyjde levněji 

Přípravky na posílení řas bývají většinou dražší. Zkusit ale můžete i domácí metody, které nejenže vyjdou levněji, ale také opravdu fungují. Mnoho žen si nechává řasy nebo i obočí barvit u kosmetičky. Když s tím ale přestanete, řasy mohou být oslabené a velmi často vypadávají. Můžete je posílit například pomocí ricinového oleje. Při jeho používání si ale musíte dávat pozor na to, abyste to nepřeháněli s množstvím. 

Řasy rostou stejně jako vlasy. Při jejich vypadnutí se tak nemusíte bát, že by nenarostly nové. Bude to ale nějakou trvat, a proto dejte řasám zvláštní péči, která pomůže s jejich obnovením. Kromě ricinového oleje můžete použít také uvařený zelený čaj. Bude stačit vrchovatá lžička, kterou dejte do sklenice a zalijte vroucí vodou. Poté sklenici přikryjte a nechte 10 minut stát. Nálev přeceďte do sklenice a uložte na chladném místě. 

Zdroj obrázku: Freepik

Řasy se ničí každodenním líčením

Horký čaj nikdy nepoužívejte, vždy počkejte, až zcela vychladne. Namočte pak do něj čistý kartáček od řasenky a jednu řasu po druhé poctivě namalujte, jako kdybyste na si řasy dávala černou barvu. Kúru můžete opakovat klidně každý den ráno a večer po dobu jednoho týdne. Už po několika dnech uvidíte, že jsou řasy zdravější a silnější. 

Po nějaké době už možná ani nebudete potřebovat řasenku nebo jiná líčidla. Nejsou vhodná pro každodenní líčení, protože jsou řasy velmi namáhané a snadno se pak budou lámat nebo vypadávat. Pokud chcete používat prostředky k líčení, můžete si udělat domácí řasenku, na kterou najdete recept na internetu. 

Zdroj: https://www.bebeautiful.in/all-things-skin/everyday/how-to-grow-eyelashes