Oslaďte si život. Cukr nabízí mnohem lepší způsoby využití než sypat ho do kávy

Jedlá soda, sůl nebo ocet, to jsou základní kuchyňské přísady, které jsou užitečné nejen při přípravě našich oblíbených jídel, ale mohou také pomoci při každodenním úklidu a jiných domácích povinnostech. Ne každý však ví, že stejnou roli může sehrát i cukr.

Najdeme ho v každé domácnosti

Cukr je potravinářský výrobek, který se nejčastěji používá k oslazení čaje, kávy, oblíbených koláčů nebo dezertů. Naše babičky však věděly, že tento produkt nám dokáže ulehčit i každodenní život. Cukr může být úspěšně použit k vyhnání hmyzu z domova. Poradí si s hmyzem, jako jsou štěnice a švábi. Stačí, když rozmícháte dvě polévkové lžíce cukru s práškem do pečiva nebo sodou a rozptýlíte směs na místech, kde se objevili.

Cukr je také ideální jako odstraňovač skvrn. Stačí nasypat malé množství cukru na špinavé místo a nechat asi hodinu působit. Potom by se oblečení mělo vyprat tradičním způsobem. Cukr lze úspěšně použít i na zahradě. Stačí ho rozptýlit na trávu a pod stromy, aby škůdci nenavštěvovali váš pozemek.

Zdroj obrázku: Freepik

Přidejte cukr do pračky a nepoznáte své oblečení

Ne každý ví, že cukr se vyplatí přidat i k prádlu. Když si všimneme, že barvy oblečení jsou méně intenzivní nebo vybledlé, cukr pomůže obnovit jejich původní vzhled. Cukr působí jako přirozená ochrana barev. Stačí přisypat čajovou lžičku cukru do dávkovače pračky během režimu máchání a budete si moci vychutnat zářivé barvy svého oblečení.

Existuje další jednoduchý způsob, jak změnit barvu oblečení, ale tentokrát černou a tmavou. Stačí, když připravíte silnou černou kávu nebo černý čaj a přidáte litr tohoto nápoje do bubnu pračky. Tmavé a černé oblečení znovu získá hloubku a vy si budete moci vychutnat své oblíbené oblečení o něco déle. Nezapomeňte, že tmavé a černé oblečení se nesmí sušit na přímém slunci, jinak může vyblednout.

Zdroj: https://www.today.com/home/household-uses-sugar-i554737