Portrait From Back Interested Tanned Woman Chilling Resort Outdoor Shot Adorable Woman With Wavy Light Hair Walking Around Beach

Ostré sluneční paprsky vlasy oslabují a mění jejich barvu

Během horkých letních dnů myslíme hlavně na svou pokožku a ošetřujeme ji různými krémy. Hodněkrát však zapomínáme na ochranu vlasů, které trpí na ostrém slunci podobně jako pokožka. Z nadměrného slunění se vlasy mohou vysušit, začít lámat, a dokonce mohou začít i vypadávat.

Škodlivé paprsky

Většinou se i u opalovacích krémů zabýváme jen UV zářením. Důležité je však myslet také na UVA a UVB paprsky. Naše vlasy se skládají z lipidů, které se pod silným sluncem poškozují. Proto můžeme mít po slunečném dni poškozené vlasy přímo navrchu hlavy. V důsledku poškození se mohou vlasy začít krepatit, vysušit a zdrsnět, pak už je mnohokrát pozdě na dodání hydratace.

Kromě povrchu vlasů se může poškodit i jejich vnitřek a to může mít za následek roztřepené konečky. Proto během letních měsíců dbejte na péči více než kdy jindy. Pokud si vlasy často barvíte, je to pro ně v tomto období ještě větší zátěž. Chemická barva v kombinaci se silným sluncem dokáže vlasům pořádně ublížit.

Zdroj obrázku: Freepik

Nezapomínejte na pokrývku hlavy

Kromě nabarvených vlasů jsou v ohrožení samozřejmě také ostatní typy vlasů. Ve složení každého vlasu najdeme melanin, který má vlasy chránit. Pokud ho však v těle, a tím pádem i ve vlasech není dostatek, způsobí to právě lámání vlasů. Lámavé vlasy je velmi náročné vrátit do původního stavu. Tmavovlasé ženy však určitě potěšíme zprávou, že jejich barva vlasů má v sobě přirozeně více této látky než světlé vlasy.

Poškození sluncem snadno rozeznáte tak, že vaše vlasy změní přirozenou barvu, a samozřejmě jak jsme zmiňovali, i svou strukturu. Pokud se vám vlasy začaly těžko rozčesávat, příčina může být právě tato. V obchodech s drogérií můžete najít velké množství přípravků, které vaše vlasy pomohou vyživit, a díky tomu tak neztratí svoji přirozenou krásu a odolnost. Velkou pomocí je také pokrývka hlavy, která ochrání vlasy před přímým slunečním zářením.

Zdroj: https://secretspa.co.uk/sun-hair-care/, https://www.johnfrieda.com/en-uk/blog/hair-care/sun-damaged-hair-and-how-to-revive-it/, https://medlineplus.gov/genetics/understanding/traits/haircolor/, https://www.healthline.com/health/melanin-in-hair, https://fulhamscalphairclinic.com/news/thinning-hair-and-sun-exposure/, https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3582929/, https://wimpoleclinic.com/blog/summer-hair-loss-true-false/, https://www.papillahaircare.com/sun-damaged-hair-treatment/, https://better-notyounger.com/blogs/the-better-blog/7-signs-you-have-sun-damaged-hair