Hairdresser 3173438 1920

Ostříhat si konečky zvládnete i sama doma. Jen tři kroky vás dělí od krásných vlasů

Nedávná covidová pandemie nás postavila před výzvy, o kterých nás donedávna ještě ani nenapadlo přemýšlet. Ale jsou tady a vyžadují odpovědi. Třeba otázka, jak si zastřihnout roztřepené konečky na vlasech, anebo rovnou vyčarovat nový sestřih, aniž bychom nadělali víc škody než užitku. Jak se říká, všechno jde, když se chce. Takže pokud už stojíte před otázkou, jak se ostříhat, aniž byste museli opustit dům, pak pro vás máme návod. Připravte si proto ostré nůžky, jednoduchý hřeben, pár sponek či gumiček a jde se na to!

Nejprve umýt vlasy

Základ je začít stříhání s čistými vlasy. Nečistoty či různé zbytky stylingových přípravků zkreslí přirozené vlastnosti vlasů, jako je jejich skutečná délka a pružnost, a výsledek by pak mohl dopadnout všelijak.

Pokud mají vaše vlasy sklon k zacuchávání, použijte vhodný kondicionér, případně ještě speciální sprej na rozčesávání. Díky tomu se vám s vlasy bude lépe manipulovat a nebudou se vám každou chvilku zasekávat o hřeben.

Zdroj obrázku: Freepik

Suché, nebo mokré?

To záleží na situaci. Pokud chcete stříhat vlasy strojkem, ostříhat jen roztřepené konečky, spěcháte anebo máte strach, abyste to se zkracováním nepřehnali, pracujte na suchých vlasech. V ostatních případech zvolte vlasy raději mokré, respektive vlhké. Lépe se s nimi pracuje, jsou poddajnější a snáze se stříhají.

Jak si zastřihnout konečky?

1. Rozdělte vlasy do dvou vrstev

Zajeďte palci obou rukou do vlasů nad úrovní horní části ušních boltců a oddělte od sebe spodní a vrchní vrstvu vlasů. Tu horní zajistěte gumičkou či skřipcem.

2. Rozdělte spodní vlasy na poloviny a ostříhejte je

Zhruba v polovině hlavy oddělte levou a pravou polovinu spodní vrstvy vlasů a přehoďte je dopředu. Pramen vlasů důkladně uhlaďte rukama, uchopte mezi ukazováček a prostředníček asi 5 centimetrů nad koncem vlasů a někde v této úrovni konečky odstřihněte. Totéž opakujte s druhou polovinou vlasů tak, aby byly obě stejně dlouhé.

Zdroj obrázku: Pixabay

3. Ostříhejte vrchní vrstvu

Rozpusťte oddělenou vrchní vrstvu vlasů, ale ještě je nespouštějte dolů na tu spodní. Předkloňte se a kartáčem sčešte vrchní vlasy dopředu nad čelo a svažte je pevně gumičkou do culíku přesně na hraně čela. Uchopte mezi prsty konec culíku a odstřihněte jej nejlépe tak, aby byl kratší, než spodní vrstva vlasů (což se vám beztak samovolně podaří).

A je to!

Ostříhané vlasy rozpusťte, učešte kartáčem a upravte, jak jste zvyklé.

Zdroj: https://www.goodhousekeeping.com/beauty/hair/g23602022/how-to-cut-your-own-hair/