Woman Underwear Showing Her Cellulite

Oteklé nohy trápí mnoho žen, vyzkoušejte domácí chladivé zábaly z čaje nebo kávy

Když na to dojde a začnete se potýkat s velmi nepříjemným problémem, jakým jsou oteklá lýtka a nohy, není to nic příjemného. Některým lidem se to stává v horkých letních dnech, jiní lidé na to trpí celoročně. Otoky na nohou a lýtkách jsou problémy, které se objevují s věkem. Čím starší člověk je, tím více ho tyto otoky mohou trápit. Otoky často doprovázejí nepříjemné pocity pnutí a špatný pocit při chůzi. Věděli jste, že vám mohou pomoci obklady z kávy, čaje nebo ledové kostky z kávy? Postup je velmi rychlý, jednoduchý a poskytne vám okamžitou úlevu.

Obklad ze zeleného čaje

Udělejte silný zelený čaj. Nasypte do hrníčku 3 čajové lžičky směsi pro přípravu zeleného čaje. Zelený čaj zalijte vroucí vodou a nechte vylouhovat. Čaj uvařte do klasického hrníčku o objemu 250 ml. Čaj nechte vychladnout, pokud to lze, dejte ho za okno. Až zchladne na takovou teplotu, že bude možné vložit čaj do lednice, dejte ho tam. Obvaz namočte do studeného čaje a omotejte si jím otok. Nechte obvaz působit alespoň 5 minut, pokud bude teplý, znovu jej namočte do studeného čaje a postup opakujte.

Zdroj obrázku: Freepik

Kávový obklad

Pokud vám obklad ze zeleného čaje nevyhovuje, nezoufejte. Ne každému musí hned sedět všechno. Jestliže zelený čaj není nic pro vás, použijte instantní kávu a vytvořte si obklad z ní. Opět uvařte silnou kávu (3 čajové lžičky na 250 ml vroucí vody) a nechte vychladnout v lednici tak, aby byl obklad studený. Pak už jen opakujte stejný postup jako u čajového obkladu. Namočte obvaz do studené kávy a na 4 minuty přiložte, pak namočte znovu a postup opakujte. Káva na otoku nesmí zteplat.

Zdroj obrázku: Pixabay

Z kávy můžete vyrobit také ledovou masáž. Takto nachystanou silnou kávu dejte místo do lednice do mrazáku. Nalijte ji do formiček na led a nechte zmrznout. Pak zamotejte led do obvazu a masírujte si s ním nohy směrem od nohou k lýtkům. Nohy masírujte krouživými pohyby.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/home-remedies-for-swollen-feet