2150649524

Oteklé oči mohou ukázat na alergii, někdy jsou příznakem dehydratace

Oteklé oči se mohou objevit kdykoli, ale během letních měsíců je to mnohem častější. Otoky v oblasti očí mohou být způsobeny mnoha faktory. Dnes se podíváme na několik nejčastějších důvodů, proč máte oteklé oči. Jestli se tím potýkáte, musíte si projít všechny možné příčiny a podle toho se rozhodnout, co s tím uděláte a jak se v danou chvíli zachováte.

Alergie a únava

Nejčastější je alergická reakce. Můžete mít alergii na pyl, prach, roztoče, chlupy zvířat nebo cokoli jiného. Alergie je jedním z hlavních příznaků alergie, takže byste si měli vzít léky, které vám pomohou. Mnohdy máme oteklé oči také proto, že jsme velmi unavení. Nedostatek spánku nebo špatná kvalita spánku. V tomto případě vám pomůže dobrý spánek nebo můžete použít čajové sáčky.

Stárnutí nebo pláč

U některých jedinců jsou otoky spojené jednoduše s věkem. S věkem kůže kolem očí ztrácí pružnost, což může vést k větším váčkům pod očima. Budete mít proto pocit, že se jedná o otok. Jestli jste právě plakali, jistě budete mít oteklé oči. Pár slaných kapek vám s obličejem nic neudělá, ale delší pláč způsobí otoky, protože se v této oblasti zadrží více tekutin.

164088
Zdroj obrázku: Freepik

Dehydratace a nemoci

Nedostatek vody v těle může paradoxně způsobit otoky, protože se tělo přirozeně snaží zadržovat více vody. Proto byste si měli dát sklenici vody a sledovat, jestli dojde ke zlepšení nebo ne. Jestli nepomůže doplnění tekutin, příčina bude jinde. Podle lékařů může otoky způsobit onemocnění ledvin, štítné žlázy nebo nemoci kardiovaskulárního systému.

Infekce nebo genetika

Oční infekce nebo nachlazení může způsobit otoky, zarudnutí nebo bolesti v oblasti očí. Jestli máte ucpané dutiny, bude to poměrně běžné. Zeptejte se svých rodičů nebo prarodičů, jestli mají stejný problém. Otoky očí mohou být také genetické a jde o faktor, který se přenáší z jedné generace na druhou. Proto se může jednat také o zcela dědičnou záležitost.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/swollen-eyelid-treatment