Pece O Plet1

Otužování a chlad působí na pokožku blahodárně. Vyzkoušejte třeba studený obklad nebo masáž

Většina lidí nemá ráda chlad a kontakt s ním obvykle není příjemný. Má ovšem úžasně omlazující účinky na naši pleť. Navíc nás nabije energií na celý den. Otužování má mnoho zdravotních přínosů a praktikují ho tisíce lidí po celém světě, kteří na tuto metodu nedají dopustit. Nemusíte přitom dělat nic extrémního jako se potápět v ledové vodě. Úplně postačí, když si dáte sprchu o teplotě 20–30 stupňů nebo si uděláte několikaminutovou masáž kostkami ledu.

Studené obklady zpevňují pokožku

Smíchejte v misce asi pět lžic růžové vody, dvě lžičky citronové šťávy a dvě lžičky kokosového mléka. Vložte tuto směs na 15 minut do lednice, aby byla krásně studená. Do kapaliny poté namočte papírový ručník a dejte si ho na očištěnou pleť. Nechte působit asi 15 minut, poté obklad sundejte a obličej si důkladně opláchněte od zbytků z chladivé směsi.

Zdroj obrázku: Freepik

Další možností je smíchat lžičku zázvoru v prášku s půl šálkem studené minerální vody. Do kapaliny opět namočte papírový ručník a postupujte stejně jako u předchozí metody. Jen nechte směs na pokožce působit pouze pět minut. Zázvor je silný a při delším působení by vám mohl pokožku spíše podráždit, což zaručeně nechcete. Po sundání obkladu si pokožku důkladně opláchněte čistou vodou.

Masáž těla s kostkami ledu

Tohle je velmi jednoduché, levné a nemusíte předem nic velkého připravovat. Stačí, když dáte několik kostek ledu do sáčku nebo tenkého plátna. S masáží začněte od chodidel a postupujte nahoru po těle. Pohyby by měly být velmi jemné a kruhové. V citlivých oblastech postupujte obzvlášť opatrně. Nedávejte led na jedno místo na dlouhou dobu a masáž provádějte maximálně 10 až 15 minut, jinak vám budou hrozit omrzliny.

Zdroj obrázku: Freepik

Obyčejná studená sprcha vám ale dodá stejně skvělé výsledky. Zlepšuje krevní oběh a činí pokožku pevnější a pružnější. Díky tomu bude také vypadat mnohem mladší. Začněte s teplou vodou a na konci změňte vodu na chladnou. Postupně zkracujte pobyt v teplé vodě a prodlužujte sprchování ve studené. Výhodou této metody také je, že ušetříte na účtu za vodu.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/ice-for-face