Ovesná kaše čtyřikrát jinak: stačí večer smíchat a těšit se na nejlepší snídani

Ovesné vločky jsou nejen syté, ale také velmi zdravé. Jejich konzumace má pozitivní vliv na trávicí systém a podporuje hubnutí, protože jsou vločky plné vlákniny. Kromě toho snižují hladinu cukru v krvi. Existuje několik způsobů, jak připravit chutnou kaši přes noc – stačí dát směs večer do lednice a ráno vytáhnout.

Snídaně plná bílkovin

Na ovesnou kaši plnou bílkovin budete potřebovat půl šálku ovesných vloček, půl šálku kravského či rostlinného mléka, lžíci arašídového másla, lžičku javorového sirupu a lžičku chia semínek. Všechny ingredience smíchejte ve sklenici nebo v dóze, přikryjte a vložte přes noc do lednice. Ráno můžete přidat oblíbené ovoce.

Na sytou kaši plnou proteinů a energie budete potřebovat čtvrt šálku konopných semínek, čtvrt šálku ovesných vloček, dvě lžíce nasekaných vlašských ořechů, lžíci chia semínek, půl šálku plnotučného kokosového mléka, čtvrt lžičky mleté vanilky, sladidlo podle chuti a malou hrst čerstvých borůvek. Vše kromě borůvek a ořechů smíchejte ve sklenici a nechte přes noc v lednici. Ráno jen přidejte zbývající dvě ingredience.

Zdroj obrázku: Freepik

Snídaně plná zdravých tuků a vlákniny

Sladká kaše plná zdravých tuků se vyrobí z půl šálku ovesných vloček, půl šálku neslazeného rostlinného mléka, čtvrt šálku řeckého nebo kokosového jogurtu, špetky soli, jedné lžičky medu nebo jiného sladidla, rozmačkaného banánu, lžíce mandlového másla, lžíce mletých lněných semínek a lžičky mleté vanilky. V mléku uvařte vločky, přidejte špetku soli, lněná semínka a vanilku. Nakonec vmíchejte mandlové máslo, jogurt, sladidlo a promíchejte. Rozmačkaný banán naaranžujte navrch.

Kaše plná vlákniny je vyrobená z půl šálku ovesných vloček, půl šálku mandlového mléka, lžíce arašídového másla, čtvrt šálku nakrájeného jablka, půl lžičky mleté skořice, půl lžíce medu, špetky soli a půl lžičky mleté vanilky. Ovesné vločky pár minut povařte v mléku s jablky, poté přidejte skořici, med, vanilku a sůl. Nakonec vmíchejte arašídové máslo.

Zdroj: https://gourmandelle.com/overnight-oats/