Diet Concept With Sporty Woman Kitchen

Ovocná dieta zbaví tělo toxinů a pomůže rychleji shodit přebytečná kila

Chcete zhubnout několik kilogramů, ale bojíte se, že nezvládnete zdravý jídelníček nebo že za několik týdnů skončíte na stejném místě, nebo možná s několika kilogramy navíc? Naučíme vás, jak si štíhlou postavu udržet i bez zbytečných diet, které mohou vašemu tělu spíš uškodit než mu pomoci. Pokud ale potřebujete shodit rychle, zkuste ovocnou dietu.

Pokud se chcete očistit od toxinů, dejte si ovoce

Rychle potřebujete shodit jen pár posledních kilogramů, protože se chystá oblíbená akce, na které musíte vypadat dobře? Pomoci může ovocná dieta. Je to sice dieta, která nepatří mezi nejzdravější, během tří dnů ale opravdu shodíte a po večírku můžete najet na normální režim. Ovocná dieta je velmi oblíbená, protože jsou v ní zahrnuté potraviny, které si dáváte skoro každý den.

Navíc nebudete hladovět a během několika dní můžete zhubnout až tři kilogramy. Pravidla této diety nejsou složitá a rychle je pochopíte. Nejsou tu žádné limity, jen musíte jíst pouze ovoce. Během dne by tak dospělý měl sníst až 5 kg ovoce. Že se to zdá nemožné? Musíte si ovoce připravit tak, aby vám chutnalo za každých okolností.

Zdroj obrázku: Freepik

Ovoce syrové, vařené nebo pečené

Je jasné, že ne každý zvládne sníst několik kilogramů syrového ovoce každý den. Mohly by se dostavit zdravotní problémy, které nikdo nechce. Ovoce si ale můžete také uvařit nebo upéct, vložit do salátů nebo si ho okořenit podle vlastní chuti. A proč je tato dieta tolik účinná? Ovoce obsahuje vysoký podíl vlákniny, která vás udrží dlouhou dobu syté.

Nehrozí hlad ani žádné chutě. Vedlejším účinkem ale mohou být právě problémy se žaludkem nebo trávicím traktem. Vláknina je sice pro lidské tělo prospěšná, ale jen v určitém množství. Ovocná dieta je nízkokalorická, pokud si dáte 100 gramů ovoce, dostanete do těla pouze 30‍–‍60 kcal. Můžete si dopřát také ovoce energeticky bohaté, jako jsou banány nebo hroznové víno. Dávejte si ho ale v první polovině dne, právě kvůli jeho vyšší kalorické hodnotě.

Zdroj: https://www.healthline.com/nutrition/cant-lose-weight