Vypadavani Vlasu1

Padání vlasů může mít více příčin. Většina se dá snadno napravit

Když si češete vlasy, zůstane vám jich velké množství v hřebenu či kartáči? Taková ztráta vlasů je vídaná především u žen všech věkových kategorií. Důvodů je mnoho. Od špatné péče, špatného životního stylu až po různá onemocnění. Jak je možné příčinu potíží rozeznat?

Kdy padají vlasy nejčastěji?

Většinou po zimním období, tedy na jaře, padají vlasy nejčastěji. Je však potřeba tento jev a četnost vypadaných vlasů sledovat. Pokud potíže nepřetrvávají déle než tři měsíce, není se čeho obávat. Pokud je tomu naopak, měli byste vyhledat dermatologa. Existuje velké množství příčin. 

Zdroj obrázku: Freepik

Špatná péče

Jedná se o první věc, nad kterou byste se měli zamyslet. Používáte šetrnou kosmetiku na vlasy? Máte správný kartáč? Nestahujete vlasy do těsného culíku? Nevystavujete své vlasy horkému vzduchu příliš často? Jak jste na tyto otázky odpověděli? Je třeba se nad nimi zamyslet a změnit pár návyků, které způsobují řídnutí a padání vlasů. Pořiďte si šetrné, nejlépe přírodní šampony bez silikonů a parabenů. Také vyzkoušejte bylinné odvary anebo jiné vlasové masky. Nečešte si vlasy do pevného culíku. Nechte je raději rozpuštěné. Doporučujeme vlasy prostříhat a odlehčit jim. Také zvolte hřeben bez kuliček a rozčešte si nejdříve konečky a poté češte u hlavy.

Zdroj obrázku: Freepik

Jiná příčina padání vlasů

Další příčinou může být změna životního stylu. Často se jedná o stres spojený s únavou. Tělo tak stresově reaguje na náhlé změny. Na stav, ale i kvalitu vlasů má dále velký vliv i strava. Jezte velké množství zeleniny a minerálů. Dopřejte si hodně zelených potravin, které obsahují chlorofyl. Dávejte si pozor i na různá onemocnění. Padání vlasů doprovází především cukrovka, hormonální nerovnováha a onemocnění štítné žlázy. Pokud jste zdraví, může se jednat o padání vlasů z důvodu oslabení těla. Například po vysokých horečkách, po těhotenství či po operaci. Nejlepším řešením bude, pokud se vydáte ke svému praktickému lékaři, který vám může provést testy, které zjistí hladiny hormonů v těle. Také může zjistit, zda netrpíte androgenetickou alopecií.

Zdroj: https://www.aad.org/public/diseases/hair-loss/causes/18-causes