Pancakes With Chocolate Jam Berries Tasty Breakfast

Palačinky bez mouky budou dokonale vláčné a nadýchané. Doma se po nich jen zapráší

Palačinky patří k pokrmům, které nevyžadují speciální kuchařské umění a díky různým doplňkům potěší mlsné jazýčky i těch nejnáročnějších strávníků. Základem palačinkového těsta je pšeničná mouka, mléko, vajíčko a cukr. Ale co když mouku nahradíme jinou surovinou? I bez ní se dají připravit nadýchané, lehké a vláčné palačinky.

Mnoho variant palačinek

Základní recept na palačinky je extrémně jednoduchý a nepotřebujeme k němu dělat žádné větší nákupy. Nicméně stojí za to občas trochu experimentovat. Zatímco palačinka pomazaná džemem nebo zavařeninou patří mezi klasiky oblíbené u dětí i dospělých, pokud z těsta vynecháme cukr, můžeme do placek zabalit třeba i sýr nebo zeleninu a připravit si tak palačinky naslano.

Příprava palačinek bez použití mouky má za následek mírně odlišnou chuť i strukturu těsta, avšak to rozhodně nebude na škodu. Co tedy přidat místo klasické pšeničné mouky? Smetanový pudingový prášek. Palačinky pak budou výjimečně chutné, aromatické a křehčí než kdy dřív. Tento recept si zamiluje celá rodina.

Zdroj obrázku: Freepik

Recept na palačinky bez mouky

K přípravě sladkých a nadýchaných palačinek bez mouky budete potřebovat jeden balíček smetanového pudingového prášku (puding nevařte), jedno vejce, 120 mililitrů mléka, 120 mililitrů perlivé vody a lžíci přepuštěného másla nebo kuchyňského oleje. Nejprve do mísy nasypte smetanový puding, přidejte vejce, mléko, vodu a olej nebo máslo.

Všechny ingredience rozmixujte dohladka a nechte těsto alespoň patnáct minut odležet. Po uplynutí této doby rozehřejte pánev a lehce ji vymažte máslem. Rozlijte na ni malé porce těsta, přičemž pamatujte na to, že palačinky by měly být rovnoměrné a tenké. Smažte z obou stran dozlatova. K takto připraveným palačinkám se skvěle hodí jakákoliv sladká příloha. Můžete sáhnout po šlehačce, ovoci, tvarohu nebo třeba čokoládě, ale skvělý bude i džem nebo zakysaná smetana.

Zdroj: https://www.kulickspancakerecipes.com/pancake-recipe-without-flour/