Sick Asian Woman With Indigestion Problem Acid Reflux Gerd Symptoms Woman Health Care Body Care Sickness Pain Acid Reflux Pneumonia Virus Disease Concept

Pálení žáhy lze řešit i bez léků. Malá změna v jídelníčku mu dokáže úplně předejít

Pálení žáhy je jedním z nejnepříjemnějších onemocnění. Je to druh účinku refluxní choroby a může trvat až tři týdny. Existují však způsoby, jak příznaky zmírnit, a dokonce se jich úplně zbavit. Před různými chemickými léky vyzkoušejte domácí ověřené prostředky.

Příznaky pálení žáhy

Typické pálení žáhy se projevuje bolestí ve výšce hrudní kosti. Je to nepříjemný pocit připomínající kouř uvnitř. Často mu předchází i odraz zevnitř. Potom můžeme cítit kyselou nebo hořkou pachuť. Obvykle se příznaky pálení žáhy objevují ráno. Měli byste navštívit lékaře, když se u vás kromě pálení žáhy objeví také příznaky jako poruchy polykání, výrazný úbytek hmotnosti, nevolnost a zvracení.

Hlavní příčinou vzniku pálení žáhy je regurgitace dolního žaludečního svěrače. Kyselý obsah žaludku se pak vrací do jícnu. Bolest vzniká v důsledku nedostatečné adaptace epitelu jícnu na kontakt s kyselinou. Pálení žáhy se vždy zintenzivňuje po vydatném jídle. Nejvíce nepříjemné je, když si lehneme do polohy na zádech. Příčiny pálení žáhy mohou zahrnovat různé typy onemocnění trávicího systému nebo dietní chyby.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak se zbavit pálení žáhy

Pálení žáhy se můžeme vyhnout dodržováním správného životního stylu. Chcete-li se jím řídit, měli byste konzumovat jídlo tři hodiny před spaním. Nejdůležitější je složení stravy. Měli byste se vyhnout potravinám a látkám, které spouštějí pálení žáhy, například citrusům, cibuli, čokoládě, syceným nebo alkoholickým nápojům i jídlům, která jsou vydatná, kořeněná a obsahují rajčata.

Léčba pálení žáhy může vyžadovat dlouhodobé užívání léků, které snižují produkci kyseliny chlorovodíkové v žaludku. Obvykle se používají hlavně ty ze skupiny inhibitorů protonové pumpy nebo blokátorů receptorů histaminu H2. Způsob léčby pálení žáhy, které se vyskytuje sporadicky, může být použití antacidových přípravků. Vyrábějí se na bázi hydroxidu hořčíku, vápníku nebo hliníku a prodávají se ve formě pastilek.

Zdroj: https://www.gastroconsa.com/8-easy-ways-to-avoid-heartburn/