young-women-walking-shopping-center

Pandemie mění svět a s ním i nakupování. Online prostor láká stále novými možnostmi

Budoucnost nakupování se odehrává přímo před našima očima. Kvůli pandemii koronaviru mnoho lidí přestalo nakupovat osobně a raději volilo bezpečnější cestu – přes internet. Každý rok se předávají ceny těm společnostem, kterým se povedlo spojit několik prodejních kanálů. A dopomohla k tomu právě situace, kdy si lidé nemohli jít nakoupit do obchodů.

Nakupuje se online po celém světě

Nejen u nás, ale po celém světě se lidé rozhodli raději zvolit jinou cestu nakupování a dělají nákupy online. Nejedná se přitom pouze o potraviny, ale lidé tak nakupují i elektroniku, domácí zvířata nebo hry, aby se doma během pandemie nebo karantény zabavili. Mnoho z nich volí platbu kartou, protože je to nejrychlejší způsob, jak mít zboží doma do několika dní.

Online nakupování využívá až 23 % všech obyvatel. V současné době se jedná o způsob, který je bezpečný, a pokud volíte platbu předem, nemusíte se dostat s doručovatelem vůbec do kontaktu. Obchody nabízejí nejen velké slevy, ale také slevové kupony, které můžete darovat nebo vám dají dopravu zdarma. E-shopy se snaží nalákat co nejvíce lidí, aby utratili peníze právě u nich.

Zdroj obrázku: Freepik

V posledních době jsou oblíbené menší e-shopy

Již to není jako dřív, že lidé zamířili na jeden velký obchod a tam nakoupili. Dnes se podporují hlavně menší e-shopy, které jsou zaměřené především na kvalitní doplňkové služby. Lidé v době pandemie musí pracovat z domova a zvykli si tak také nakupovat. Objevují se nové a nové obchody, které lidé vyhledávají, protože na internetu najdou také výrobky, které by tam dříve nehledali.

Doprava funguje všude stejně dobře, a proto lidé dávají přednost menším obchodníkům, kteří si sice nechají za své služby zaplatit, ale jsou opravdu kvalitní a lidé se nemusí obávat, že by jim zboží nepřišlo. Není tak velký rozdíl v tom, jestli nakoupíte na velkém e-shopu, nebo zvolíte menší, který vám bude sympatičtější.

Zdroj: https://www.investopedia.com/how-shopping-habits-changed-due-to-covid-5186278