Side View Couple Legs Barefoot

Panenství dokazovaly ženy v historii drastickými metodami. Dnes stačí jednoduchá operace

Panenství bylo v historii důležitým symbolem, při uzavření sňatku se považovalo za naprostou nezbytnost a jeho ztráta před manželstvím měla dalekosáhlé následky. Panenská blána byla ekonomickou jistotou, v opačném případě hrozilo, že se dotyčná nevdá. A nejen to, ztrátou panenství bez manželství hrozilo veřejné pranýřování i bičování, vyhnání z domu. Jedinou šancí bylo předstírání panenství, což se provádělo velmi nebezpečnými sebepoškozovacími způsoby, které mohly končit fatálně.

Panenství pro budoucnost

Jistota vdavek a ekonomická stabilita? Ženy v minulosti neměly, jak se říká, na růžích ustláno a panenství byla příležitost k dobrému sňatku. Panenské bláně se přisuzovala obrovská důležitost, proto její ztráta byla brána tragicky. Ženy se proto uchylovaly k mnohým metodám, které dokazovaly, že žena při první manželské noci krvácí. Leckdy sice mohly ženy tvrdit méně zkušeným mužům, že byla blanka tenká a nekrvácí příliš, ale často potřebovaly jistotu a prováděly bizarní úkony.

Obnova panenské blány? Pijavicemi!

Status neporušenosti byl u některých dohodnutých manželství naprostou nutností, proto se přistupovalo k činům, které způsobovaly při pohlavním styku krvácení. Jednou z metod bylo vkládání pijavic do pochvy, otoky způsobovaly zúžení vchodu a krvácení. Sebepoškozování se provádělo umístěním střepů do pochvy. Krvácení se navozovalo pomocí rybího měchýře naplněného krví z holuba, který se vložil do pochvy. Podráždění sliznice a následné krvácení se pak provádělo pomocí ještěřího tuku, pryskyřice, soli, síry nebo rtuti.

Zdroj obrázku: Freepik

Styk před svatbou je běžný

Zatímco ve středověku byla panenská blána jistota a manželská záruka a de facto rodinný poklad, se kterým se mohlo obchodovat, dnes je situace jiná, zejména ve vyspělých zemích, kde je pohlavní styk před svatbou běžný. Z toho důvodu se panenské bláně nepřikládá žádná důležitost. Jinak je tomu v náboženských komunitách, kde hraje stále významnou roli, proto se prodávají výrobky, které panenskou blánu imitují pomocí kapslí, které se po vložení rozpustí.

Operace pro obnovení panenství

Moderní doba nabízí i skutečné navrácení panenské blány pomocí operace. Hymenoplastika je menší operační zákrok, který se provádí povětšinou v lokální anestezii. Během operace se rekonstruuje panenská blána pomocí speciálních nití, přičemž po zahojení nehrozí necitlivost ani jiné potíže. Pohlavní styk je možný asi po třech týdnech, přičemž tato operace je v našich končinách na soukromých klinikách za úhradu.

Zdroj: https://www.factretriever.com/hymen-facts