Páníčci své pejsky často překrmují a ti pak tloustnou. Dieta a pohyb budou to pravé

Spousta majitelů domácích mazlíčků jim dopřává dobroty, které mohou vést k problémům s váhou. Nedostatek pohybu nebo i nemoc mohou způsobit, že pes nebo kočka budou přibírat velkou rychlostí, až se nakonec nebudou moci vůbec hýbat. Kdy je nejlepší čas řešit jejich váhu?

Je potřeba si uvědomit, že mazlíčkovi příliš dopřáváte

Důležité je přijmout fakt, že mazlíček může nadváhou trpět, a je potřeba upravit jeho denní porce krmení. Nedělejte to však tak, že mu seberete polovinu krmení a necháte mu zbytek. Omezování by mělo být postupné, aby si na něj pes zvykl. Postupně tedy snižuje dávky krmiva o čtvrtinu a rozdělte jídlo do více časových úseků za den.

Zdroj obrázku: Pixabay

Zvíře by ve stravě mělo mít mnoho zeleniny, která mu poskytne hodnotnou vlákninu. Vyplní jídlo a zvyšuje funkci metabolismu, takže mazlíček lépe zhubne. Můžete ze začátku smíchat s klasickým jídlem takové, které má snížený obsah kalorií a postupně měnit poměry. Vždy se řiďte doporučeným denním dávkováním, které najdete na obalu každého krmiva. 

Nekrmte zvíře mezi jídly, raději vyrazte na procházku

Pokud i přes vaše úsilí není vidět úbytek na váze, je možné, že se jedná o zdravotní problém, který je potřeba vyřešit s odborníkem. Největším spojencem je ale navyšování fyzické aktivity. S přibývajícími kilogramy totiž mazlíčci leniví a po několika týdnech už pro ně bude běžná procházka utrpením. A to byste rozhodně neměli dopustit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Povzbuďte ho na procházkách motivačními hračkami. Optimální hmotnosti dosáhnete, pokud budete ve všech ohledech důslední. Musíte zohlednit nejen věk psa, ale také jeho rasu a předky. Normální tělesnou hmotnost poznáte také podle toho, že cítíte žebra, pokud přes srst přejedete dlaní. Někteří majitelé svým pejskům pořizují nového kamaráda, nejlépe štěněcího věku, který ho dokáže pobídnout ke hře a nenásilnou formou ho vést k pohybu.