Couple 1030744 1920 (1)

Partnerský vztah nás má dělat šťastnější, v opačném případě je na čase odejít

Každý vztah začíná zamilováním. Partneři vidí svět růžovými brýlemi, chtějí být jeden s druhým ve dne v noci a nevidí chyby toho druhého. Čím více se navzájem poznají, tím více se toho naučí. Vztah by měl vždy přinášet jen radost a pomoci růst. Některé lidi ale vztah dusí a krade jim jejich štěstí. 

Partner by měl štěstí ve vašem životě posílit, ne ho brát

Zeptejte se sami sebe, jestli vás vztah nenaplňuje spíše negativní energií, než aby vám dával radost. Jestli vám partner dává špatný pocit z vás, vašich snů nebo cílů, je pravděpodobně čas jít dál. Nezůstávejte ve vztahu, ve kterém s vámi žena či muž nesdílejí společné nadšení pro věc. Najděte si někoho, kdo do vašeho života vnese novou energii, která bude pozitivní a budete se cítit milovaní. 

Vztahy, které máte se svými příbuznými a blízkými přáteli, si nikdy nenechte vzít. Neměly by trpět kvůli vašemu romantickému vztahu. Váš partner by měl pochopit, že ve vašem životě není důležitou osobu jen on, ale také ostatní, na které si rádi uděláte čas. Partner, který se bude snažit vám přerušit kontakt s rodinou, pro vás není vhodný. Je čas najít někoho, kdo má dostatek sebevědomí, je starostlivý a chápavý a bude vědět, že není třeba spolu trávit každou minutu, abyste byli šťastní. 

V každém vztahu musí být svoboda, a ne jen společné sny

Když jste ve vztahu, je důležité respektovat toho druhého. Pokud vás partner nadměrně kontroluje nebo se kvůli němu cítíte provinile, když trávíte čas s přáteli, může to být známka majetnického chování. Jestliže se vás partner snaží ovládat, může to bát známka jeho nejistoty nebo má nevyřešený problém z minulosti. Nechte partnera, ať si problémy vyřeší.

Zdroj obrázku: Pixabay

Každý má právo snít. Bez ohledu na to, o jak velké sny se jedná, váš partner by měl být schopen vás podporovat na každém kroku, i když na to má jiný názor. Navzájem se povzbuzujte. Partner, který si z vašich nebo svých snů dělá legraci nebo říká, že nejste schopná jich dosáhnout, nemá ve vašem životě místo. 

Po návratu z práce musíte mít pocit, že jste na správném místě

Vnitřní mír je pro ženu velmi důležitý. Jestli trávíte čas s partnerem po dlouhém náročném dni, měl by vám dát pocit, že se s ním cítíte doma. Měl by být schopný uklidnit, snížit stres a rozesmát vás, i když na to nemáte chuť. Muž, který vám do života dává spíše negativní energii a přispívá ke stresu, zničí váš vnitřní klid. 

Ať už věříte v Boha nebo máte jinou víru, váš vztah by nikdy neměl kompromitovat to, v co věříte. Mnoho párů má různá vyznání, a přesto se navzájem respektují a chápou. Pokud váš partner zpochybňuje vaši morálku nebo chce, abyste se kvůli němu vzdali víry, je čas přehodnotit jeho místo ve vašem životě.

Zdroj obrázku: Pixabay

Každý pár se občas pohádá. Hádky jsou kořením vztahu. Jsou dobré i špatný dny, ale ty dobré by rozhodně měly převažovat. Váš partner by měl být parťákem do nepohody, který vás bude umět rozesmát. Měli byste být s někým, kdo je ochotný s vámi dělat věci, které ostatním přijdou hloupé. Postavte si sněhuláka, hrajte si na schovávanou nebo se houpejte v parku. Najděte si někoho, kdo zvýší vaši touhu smát se a s kým se můžete pobavit. 

Ve vztahu je také důležité ukazovat své pravé já. Neměňte se kvůli někomu jinému. Ten pravý vás bude milovat právě proto, jaká jste. Vztahy ale vyžadují kompromisy, na kterých je nutné se společně domluvit. Je normální jít jednou do restaurace, která se vám nelíbí, když příště zase půjdete tam, kde to máte rádi vy. Pokud partner nebude akceptovat, jací jste, najděte si někoho, kdo to ocení. 

Zdroj: https://www.mentalhelp.net/blogs/the-fastest-way-to-boost-your-mood/