homemade-mayonnaise-sauce-olive-oil-eggs-mustard-lemon-selective-focus

Patlat majonézu po nábytku nebo vlasech zní šíleně. Je to ale ten nejlepší nápad

Věděli jste, že majonéza není jen k jídlu? I když je oblíbeným dochucovadlem, které si dopřáváme k­ masům nebo do salátů a pomazánek, její využití není nutné omezovat jen na prostor kuchyně. Dá se s ní totiž dobře vyleštit nábytek nebo se zbavit lepidla ze samolepek a díky obsaženým ingrediencím vám za ni poděkují i vlasy.

Vyčistí zašlý nábytek

Máte doma zašlý dřevěný nábytek? Objevila se na něm nevzhledná kolečka po mokrých sklenicích? Potřete ho majonézou, nechte asi deset minut působit a pak navlhčeným hadříkem vyleštěte. Nábytek bude zářit jako nový. Pokud vás trápí zbytky nálepek kdekoliv na nábytku nebo třeba na lednici, potřete místo majonézou, nechte zbytky lepidla a papíru důkladně nasáknout a poté hadříkem setřete.

Majonéza obsahuje olej, který je dokonalým mazivem pro vrzající dvířka nebo zásuvky. Můžete ji použít místo klasického promazávacího oleje nebo vazelíny. Stačí vzít trochu tohoto dochucovadla, natřít s ním panty a několikrát dveře či zásuvku otevřít a zavřít. Přebytečnou majonézu jednoduše setřete utěrkou.

Zdroj obrázku: Freepik

Vyleští nerezové spotřebiče

Nerezové spotřebiče sice hezky vypadají, ale mají jednu nevýhodu – je na nich vidět každý otisk prstu. Vlhký hadřík sice odstraní nečistoty, ale se šmouhami si často neporadí. V takovém případě pomůže opět olej obsažený v majonéze. Naneste velmi malé množství na papírovou utěrku a dobře rozleštěte, rozdíl bude znatelný.

Olej jako hlavní složka majonézy dokáže promastit ruce, majonéza se tedy dá použít místo krému. Olejové zábaly svědčí také suchým a namáhaným vlasům. Majonéza ale obsahuje pro vlasy daleko víc prospěšných látek, například žloutek nebo citronovou šťávu, takže dodává vlasům lesk a pružnost. Vetřete ji do umytých vlasů, nechte chvíli působit a důkladně smyjte. Majonéza také bezbolestně zatočí s vešmi u dětí. Naneste větší množství a nechte působit přes noc, spolehlivě vši zadusí.

Zdroj: https://premeditatedleftovers.com/naturally-frugal-living/20-unusual-and-frugal-uses-for-mayonnaise/