Patlat si na hlavu cibuli zní bizarně. Ženy po celém světě ale vědí, proč to dělají

Šťáva z cibule už je známá po staletí pro své účinky nejen na naše zdraví, ale také krásu. Cibule má protizánětlivé vlastnosti, a proto je vhodná jako domácí léčba nejen na nachlazení, ale také na jiné neduhy. Zbaví vás bolesti v krku, zvýší imunitu, a dokonce posílí vlasy.

Cibulová šťáva jako oplach pro vlasy

Cibulová šťáva patří mezi přírodní a hlavně velmi oblíbené metody péče o vlasy. Je to přirozená cesta, jak vlasům dodat lesk, zdraví a krásu. Jedná se o levný, bezpečný a ekologický způsob uzdravení poškozených vlasů. Budou méně vypadávat, získají pevnost a na první pohled budou krásnější.

Cibule urychlí jejich růst a redukuje mastnotu, takže se méně často budou tvořit například lupy. Jak si takovou šťávu z cibule připravit? Na přípravu vám bude stačit obyčejná cibule, kterou dejte do mixéru nebo odšťavňovače. Pokud nemáte tato zařízení, můžete použít i obyčejné struhadlo. Takto připravenou cibuli si můžete nanést na vlasy.

Zdroj obrázku: Freepik

Šťávu důkladně vmasírujte do pokožky hlavy

Cibulovou šťávu je nutné vmasírovat do pokožky hlavy, a to důkladně a po dobu alespoň deseti minut. Šťávu nechte působit na hlavě alespoň hodinu, poté si vlasy umyjte šamponem. Naneste kondicionér a vlasy si upravte tak, jak jste zvyklí. Z cibule si můžete vyrobit také domácí masku na vlasy, která zabrání jejich vypadávání.

Kúra z cibulové šťávy vlasy posílí a budou krásnější. K cibuli navíc přidáte ještě česnek, který je také nezbytným doplňkem, co se týče péče o zdraví nebo krásu. Recept je jednoduchý – oloupejte čtyři syrové cibule a šest stroužků česneku. Smíchejte s půl hrnkem vody, a až bude mít tekutina konzistenci, kterou potřebujete, sceďte ji. Směs pak vetřete do pokožky hlavy, nechte hodinu působit a poté důkladně umyjte šamponem. Spousta žena nedá na cibuli v oblasti péči o vlasy dopustit.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/onion-juice-on-hair