Soft Focus Spider Waiting Center Its Web

Pavouky odradí domácí sprej z octa a šamponu

Pohled na pavouka je pro někoho velmi nepříjemný. O to horší je pak to, když je máme ve svém domově. Snad v každé domácnosti se nějaký ten pavouk najde. Obsadí místo někde v rohu místnosti a tam číhá v pavučině na svou oběť. Pokud se pavouků chcete zbavit, měli byste vyzkoušet některé odpuzovače. Které to jsou?

Co jsou to pavouci

Pavouci jsou členovci, kteří mají čtyři páry nohou, podle kterých je snadno rozpoznáte od jiných druhů. Vyznačují se vysokou druhovou rozmanitostí a tím, že se vyskytují prakticky po celém světě vyjma Antarktidy, moře a vzduchu. Celkem bylo určeno na více než 49 tisíc druhů pavouků, přičemž v České republice jich žije asi 879 druhů. V zadečku mají pavouci snovací bradavky, které produkují pavučinová vlákna až ze šesti druhů snovacích žláz. Pavučiny se většinou liší velikostí, tvarem i množstvím lepkavého vlákna.

Zdroj obrázku: Freepik

Pavouci a jejich vztah k lidem

Pavouci napadají lidi jen v sebeobraně, když se cítí v ohrožení. A to platí i pro jedovaté druhy. U většiny druhů pavouků se jejich kousnutí příliš neliší od bodnutí včely nebo komára. Pavoučí jed by mohl mít využití v lékařství při léčbě mozkové mrtvice, Alzheimerovy choroby nebo srdeční arytmie.

Arachnofobie je abnormální strach z pavouků, kterým někteří lidé trpí. Pravděpodobně se jedná o instinktivní reakci, která prvním lidem pomáhala s přežitím v divoké přírodě. Pavouci jsou jinak symbolem trpělivosti i štěstí. V domácnosti pavouci vyhledávají čistá místa, kde se jim líbí. Není proto nic výjimečného, že je doma najdete.

Jednoduchý odpuzovač pavouků

Pavouků je možné se zbavit pomocí doma připraveného odpuzovače. Není třeba kupovat předražený chemický prostředek. Na jeho přípravu si nachystejte půl sklenice octa, půl sklenice šamponu na vlasy a půl sklenice rostlinného oleje. Vše dobře smíchejte a nalijte do láhve s rozprašovačem. Pak roztok nastříkejte do míst, kde se pavouci nejčastěji u vás doma vyskytují.

Zdroj: https://smithspestmanagement.com/blog/post/how-to-get-rid-of-spiders/