Feminine Young Attractive Brunette Woman Promote Dental Services Pointing Perfect White Smile Mouth Grinning Delighted

Péče o zuby je důležitá nejen kvůli kazům. Horší stav chrupu ovlivní vzhled celého obličeje

Celé naše tělo se mění s věkem. V průběhu let se zuby opracují nebo ztmavnou. Mohou také onemocnět nebo utrpět mechanické poškození. To vše zhoršuje jejich vzhled, takže úsměv už není tak zářivý jako dřív a celý obličej vypadá starší. Ztráta zubů například znamená, že tváře a rty ztrácejí podporu a začnou vypadat méně atraktivní.

Změna barvy

Většina lidí by chtěla mít krásné zuby bez ohledu na věk. Světlé a atraktivní, dodávající celé tváři kouzlo. Bohužel i když příroda dala někomu krásné a bezvadné zuby, můžou během let ztratit krásu a kvalitu. Jednoduše řečeno: zuby také stárnou. Právě mladé zuby dítěte jsou zdravé, jasné, bez prasklin ve sklovině. Po nějakých letech se postupně začínají třít. Tento proces je někdy příliš silný, někdy dokonce patologický, a proto některé zuby jsou neúměrně krátké k ostatním.

Toto ovlivňuje horší estetiku celého úsměvu. To zase nepříznivě ovlivňuje vzhled celého obličeje – jeho spodní část se začíná zkracovat, kvůli čemuž vypadá osoba starší. Kromě toho v průběhu let zuby tmavnou, objevují se na nich praskliny a škrábance. Změna barvy zubů na tmavší je přirozeným důsledkem jejich stárnutí, ale také kouření, užívání některých léků nebo pití velkého množství kávy.

Zdroj obrázku: Freepik

Změna vzhledu obličeje

Je také důležité si uvědomit, že pokud se nestaráme o zdraví svých zubů, velice riskujeme. Pro některé lidi je ztráta a nepřítomnost bočních nebo zadních zubů zvláštním problémem – tento přístup je chyba. Takové chyby ovlivňují rysy obličeje. Přirozeně zuby podpírají tváře a zvýrazňují rty. Bez nich kůže začíná ochabovat.

Poměry obličeje se změní, což způsobí, že tvář vypadá starší. V důsledku chybějících zubů začíná kost také mizet. Samotný úsměv také ztrácí své kouzlo, protože mezera způsobuje, že sousedící zuby se k němu začínají pohybovat, a proto jsou v jejich prostředí mezery a asymetrie. Nemluvě o zdravotních důsledcích této situace. Ztráta zubů může patologicky působit na zdraví zubního systému. Svalová rovnováha je narušena, což může vést k bolesti.

Zdroj: https://www.park56dental.com/blog/2021/10/how-your-teeth-impacts-the-rest-of-your-face/