cupcakes-2179039_1280

Pečicí papír se hodí nejen do trouby. Tyhle triky určitě neznáte

Pečicí papír je nepostradatelný v každé domácnosti. Nehodí se ale jen na plech a do trouby. Díky němu můžete opravit drhnoucí věšáky, obnovit lesk vybavení v koupelně, ochránit skříňky před nánosem prachu, usnadnit a zrychlit žehlení nebo snadněji zavřít lahev vína. Voskovaný pečicí papír vyřeší spoustu každodenních problémů.

Zakonzervuje nářadí

Pokud věšáky při posouvání nepříjemně drhnou, stačí tyč párkrát přejet pečicím papírem. Stejným způsobem můžete opravit i závěs v koupelně. Voskový papír nám pomůže i s drhnoucím zipem, stačí po něm párkrát přejet a bude opět plně funkční. Voskový pečicí papír je také skvělý konzervační prostředek pro zahradní nářadí. Nejen že z něj odstraní nečistoty, ale také ho účinně ochrání před rzí.

Pokud máte problémy s prachem na podlaze, omotejte pečicí papír kolem mopu a zajistěte lepicí páskou. Podlahy s ním pak přetřete, prach už se nebude hromadit. Pečicím papírem můžete otřít i police nebo skříňky, které vyleští a zároveň zajistí, aby se na nich neusazovalo tolik prachu. Vnitřek polic můžete voskovým papírem vyložit.

Zdroj obrázku: Pixabay

Vyleští koupelnu

Chcete obnovit lesk kohoutku v koupelně? Není nic jednoduššího než kohoutek umýt, vysušit a přetřít kouskem voskového papíru. Vrstva vosku zůstane na povrchu kohoutku a zabrání hromadění vody a ulpívání skvrn nebo odolných usazenin. Plátek voskového papíru byste měli pokládat i na dřevěná prkénka v kuchyni. Zabrání totiž jeho ušpinění.

Pečicí papír pomůže i při žehlení. Pokud žehlička nepodává dostatečný výkon nebo je na ní nános špíny, opatrně ji přetřete papírem, bude zase bezchybně fungovat. Pokud jste omylem polili knihu vodou, vložte mezi jednotlivé stránky voskový papír. Neslepí se a nepoškodí. Voskový papír může fungovat i jako dočasná zátka na víno, pokud jste nestihli vypít celou lahev. Obalte jím korek a lahev zavřete tak, aby papír vyčníval ven.

Zdroj: https://thegardeningcook.com/uses-for-parchment-paper/