Food Being Put Into Oven Cook

Pečicí trouba nabízí funkce, které usnadní vaření i čištění spotřebiče

Trouba se nachází v každé domácnosti, ale mnohdy si nejsme vědomi mnoha jejích funkcí. Známe nejdůležitější možnosti zařízení, ale měli bychom vědět, že nám dává mnohem více než jen schopnost upéct koláč nebo pizzu. Je velmi užitečná a navíc šetří čas a peníze.

Poznejte své zařízení

Velkým pohodlím jsou automatické programy pro přípravu jídel v troubě. Díky nim si nemusíme pamatovat, jak dlouho a jakou teplotu pečení zvolit pro těsto nebo roládu. Samotné zařízení se postará o to, aby bylo jídlo připraveno v optimálních podmínkách, takže riziko znehodnocení pokrmů klesá. Pečení může být také příjemnější díky takzvané vestavěné kuchařské knize.

Nové domácí spotřebiče nám často nabízejí příležitost, díky které už nemusíme přemýšlet o tom, co a jak vařit. Vždy máme po ruce hotové recepty a to je obrovská úspora času. Můžeme dokonce přidat vlastní nápady k jídlu. Skutečným hitem, pokud jde o skryté funkce trouby, je však schopnost péct dvě různá jídla najednou. V tom by nebylo nic mimořádného, ​​kdyby nešlo například o pečení masa a brambor ve dvou samostatných komorách a teplotách.

Zdroj obrázku: Freepik

Pyrolýza podporuje udržování čistoty

Funkce pyrolýzy může výrazně usnadnit péči o čistotu uvnitř zařízení. Jedná se o speciální program trouby, který po zamknutí dveří zahřeje zařízení na teplotu téměř 500 stupňů, aby se mohlo vyčistit od zaschlých skvrn a mastnoty, které se obtížně odstraňují. Díky pyrolýze se zbavíme i spečených zbytků potravin, které je jinak obtížné ručně vyčistit.

Tato možnost za 2-3 hodiny přemění špínu doslova na popel, který pak jen budete muset z trouby vymést. Trouby s katalytickým smaltem a funkcí parního čištění, které fungují na podobném principu, budou také užitečné při každodenním čištění. Pyrolýza je skrytá funkce trouby, kterou vlastní především špičková kamna. Pokud máte starší zařízení, není to problém, stačí použít horký vzduch, který umožní rovnoměrně rozložit vzduch uvnitř zařízení, takže jídlo je připraveno rychleji.

Zdroj: https://www.canstarblue.com.au/appliances/oven-settings-explained/