Peeling pokožku rozjasní a zregeneruje. Vybrat ten nejlepší pomůže několik parametrů

Peeling si dnes můžete vybrat ze surovin, které jsou přírodní. Výrobci se předhánějí v tom, kdo udělá ten nejlepší. Pobízejí k nákupu právě jejich produktu, ale bude opravdu účinný? Potřebujete zrovna tento krém nebo peeling? Je potřeba pečlivě vybírat, protože každý se bude hodit na jiný typ pokožky. Každá pleť by měla jednou za čas dostat pořádnou péči, kterou jí poskytne právě peeling. Naše pokožka se stane hladší a získá zdravou barvu.

Peeling se nedoporučuje lidem s problematickou pletí

Ti, kteří trpí na akné, by se peelingu měli vyhnout. Nedoporučuje se také starším ženám nebo těm ve zralém věku. S věkem totiž klesá koncentrace katepsinu G. Profesionální peeling, který vám udělá kosmetička, je o něčem jiném než ten, který si sama vyrobíte doma. Pokud máte čas a chuť, můžete si namíchat svou směs, kterou budete používat. Je ale nutné vědět, jaké složky a suroviny se vám k pleti hodí a nebudou ji poškozovat.

Jako základ poslouží třtinový cukr smíchaný se sezamovým olejem. Pastu naneste na obličej, vmasírujte pomalými pohyby, nechte malou chvíli působit a poté opláchněte teplou vodou. Díky peelingu se zbavíte mrtvých buněk v pokožce. Masáží ji stimulujete k produkci nových, mladých buněk. Ošetření by mělo být jemné, nikam při něm nespěchejte a vychutnávejte si ho. Vyhněte se oblasti očí a úst.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak si vybrat správný peeling?

Pokožka potřebuje na svou regeneraci 28 dní. Jestli chcete urychlit proces obnovy, pořiďte si peeling. Po peelingu bude pokožka jemná, hladká, zbavíte se nežádoucích nečistot a pokožka poté lépe vstřebá noční či denní krémy, které pravidelně používáte. Peelingy tvoří rozdrcené skořápky ořechů nebo pecky. Výjimkou nejsou ani perličky nebo jadérka, například z hroznů.

Peeling si musíte vybrat s ohledem na typ vaší pleti. V drogeriích nebo lékárnách by vám s výběrem měli poradit. Jestli máte zdravou pokožku, můžete si koupit i obyčejný peeling z drogerie. Ti, kteří mají na pleť vyšší nároky, by si měli vybírat kvalitnější produkty, které budou vhodné právě k jejich typu. Peeling byste měla používat jednou týdně, v případě citlivé pokožky jednou za měsíc.

Zdroj: https://www.byrdie.com/chemical-peels-should-you-get-a-glycolic-salicylic-or-tca-peel-345735