shaving-4715236_1280

Pěna na holení se najde v každé koupelně, ovšem její využití je mnohem pestřejší

Pěna na holení je dokonalým pomocníkem k oholení mužských vousů či dámských chloupků na nohou. Slouží k tomu, aby chránila pokožku, zvlhčila ji a zároveň ji hydratovala a chránila. Mezi kůží a břitem totiž vzniká neviditelná vrstva, která kůži chrání. Takové použití pěny zná každý z nás, ale věděli jste, že pěnu lze využít také v domácnosti? A to k čištění některých povrchů? Máme pro vás čtyři tipy, jak takovou pěnu na holení využít.  

Odstraňuje skvrny

Pěna na holení poslouží i k čištění skvrn. Například pro koberce. Odstraní skvrny od červeného vína či jiné agresivní tekutiny. Takže pokud máte koberec s dlouhým vlasem, odstraníte skvrny pomocí pěny na holení. Pěnu nastříkejte na skvrnu a nechte ji několik minut působit, poté skvrnu a pěnu odstraňte.

Zdroj obrázku: Pixabay

Odmlžení zrcadel

Je normální, že se po koupeli zrcadlo v koupelně zamlží. Pokud vám tento jev vadí, pomozte si pomocí pěny na holení. Na suché zrcadlo naneste pěnu na holení a nakonec otřete suchým hadříkem. Zrcadlo získá neviditelný filtr, který bude odpuzovat vodu. Již při další koupeli se vyhnete zamlženému sklu. To stejné můžete udělat i s okny v autě či na domě. 

Poslouží i jako mýdlo

Pokud jste se pustili do domácích prací, jako je malování místností, opravování auta či ostatních činností, možná vám zůstaly na rukou skvrny, které běžným mýdlem nelze umýt. Stačí, když na ruce nanesete pěnu a ruce pořádně vydrhnete.

Vyčistí šperky

Pokud šperky dlouhodobě nosíte, ztrácí na své lesklosti. Nemusíte utrácet za drahé leštění ve zlatnictví, stačí na zubní kartáček nanést pěnu na holení a vyčistit tak znečištěný šperk. Poté doleštěte vatovým tamponkem.

Zdroj: https://www.onegoodthingbyjillee.com/unusual-uses-for-shaving-cream/