Peroxid vodíku najdeme v každé lékárničce, lze ho ale použít i zcela neobvykle

Peroxid vodíku by neměl chybět v žádné domácnosti. Používá se hlavně k dezinfekci škrábanců nebo menších ranek. Kromě toho se ale hodí také jako čisticí prostředek v domácnosti nebo jako odstraňovač plísně. Další tipy najdete v článku, kde se dozvíte ještě mnohem více.

Peroxid vodíku uklidní bolavý krk a zbavíte se s ním ušního mazu

Už naše babičky peroxid využívaly při úklidu, protože skvěle čistí. Můžete ho použít na spáry, leštění, nebo dokonce k odstranění plísní. Stačí ho naředit s vodou v poměru 1 : 1, nalít do rozprašovače a jen používat, jak se vám bude hodit. K čištění povrchů používejte vždy měkký hadřík. Peroxid můžete smíchat nejen s vodou, ale také s octem, který je v domácnosti nenahraditelný. Pomocí této kombinace vyčistíte například dětské hračky.

Zdroj obrázku: Freepik

Můžete ho použít také do myčky nádobí místo leštidla. Nádobí z myčky pak vytáhnete čisté a lesklé. Navíc odstraníte bakterie a nečistoty z vnitřku myčky. Peroxid je známý také jako bělidlo, tuto vlastnost oceňovaly už dřívější generace. Funguje samozřejmě jen na bílé oblečení nebo ložní prádlo, použít ho můžete také na záclony. Stačí ho nalít plnou sklenici do pračky a máte vyhráno.

Pomocí peroxidu se zbavíte krvavých skvrn a bolesti v krku

Pokud máte skvrny na koberci, najděte doma peroxid vodíku a použijte ho k odstranění. Stačí ho nalít na povrch a po minutě důkladně místo očistit měkkým kartáčem. Nezapomeňte na závěr opláchnout vlažnou vodou. Působí dobře jako čistič očních čoček. Pokud jste si zapomněli koupit roztok, peroxid bude jako rychlá pomoc účinný.

Zdroj obrázku: Freepik

Mnoho lidí neví, že se dá použít také při bolesti v krku. Jak víme, je to dezinfekční prostředek na rány, ale pomůže právě i na bolest tohoto typu. Smíchejte ho s vodou a kloktejte roztok několikrát denně. Výsledky by měly být viditelné za několik dní. Jestli vás trápí pigment na pokožce, můžete také použít peroxid vodíku. S jeho pomocí se ho zbavíte a vaše kůže bude vypadat jako dřív. Když smícháte kapku peroxidu s vodou a roztok nalijete do uší, zbavíte se přebytečného ušního mazu.

Zdroj: https://www.thespruce.com/hydrogen-peroxide-uses-home-4174809