Pes s námi komunikuje i ve spánku. Poloha, ve které leží, prozradí mnohé

Psi, i když nemohou mluvit, s námi dokážou dobře komunikovat. Dělají to za pomoci řeči těla a je tedy důležité, abychom byli schopni číst určité znaky, které nám pes předává. Jedním z nich je poloha, ve které zvíře spí. Ukazuje se, že nám to může hodně říct o jeho současné pohodě. Řeč těla může velmi usnadnit život s mazlíčkem. Čtením signálů vysílaných našimi domácími mazlíčky můžeme uspokojit jejich potřeby nebo je chránit před nebezpečnou nebo stresující situací.

Pozice na boku – nejčastěji volená pozice zdravými psy

Tělo psa je uloženo na jedné straně, tlapky jsou narovnány, hlava se stává prodloužením páteřní linie, ocas zůstává volně položen na posteli nebo podlaze. U takového zdřímnutí můžete také pozorovat uvolněné svaly psa. Tato poloha naznačuje, že pes je klidný a v hluboké fázi spánku. Pes, který spí tímto způsobem během dne, se i přes rámus lidí v běžné domácnosti neprobudí. Důvěřuje vám a cítí se bezpečně v domácím prostředí. Pokud pes často spí v této poloze, nemáme se čeho bát.

Zdroj obrázku: Freepik

Pozice na zádech – největší důvěra

Pokud váš pes spí hodně času uvolněně na zádech a odhaluje nejcitlivější část svého těla, tedy žaludek, můžete si být jistí, že s vámi dosáhl nejvyšší úrovně důvěry. Pes, který usíná v této poloze, je uvolněný, klidný a sebevědomý, ví, že ho v této situaci nic neohrožuje.

Pozice s tlapkami dopředu – připraven kdykoliv

Pes, který spí na břiše a má před sebou natažené přední tlapky a hlavu má položenou mezi nimi, je připraven vždy vystartovat. Tato poloha umožňuje psovi rychle se probudit a vstát, pokud vznikne potřeba a případné nebezpečí. Tato pozice není pozicí, která naznačuje hlubokou relaxaci. Tato poloha těla je často přijímána psy v novém prostředí, kde se necítí příliš sebevědomě a komfortně.

Zdroj: https://casper.com/blog/dog-sleeping-positions/