Nail Design Shiny Matte Nail Polish With Smooth Curves

Pěstěné nehty jsou vizitkou ženské krásy. Péče o ně přitom nemusí být náročná

Pokud máte slabé nehty, může to být známka toho, že nedostáváte do těla vitaminy a minerály, které potřebuje, aby byly nehty silné a nelámavé. Růst a pevnost nehtů podporuje hořčík, draslík nebo železo. Je potřeba je doplňovat každý den pomocí zdravé stravy. V kuchyni ale najdete pomocníky, kteří vám s lámavými nehty mohou pomoci.

Připravte si ozdravné roztoky pro nehty

Pokud se podíváte do kuchyně, určitě v ní najdete jablečný ocet. Ohřejte trošku vody a smíchejte ji s octem v poměru 1 : 1. Roztok nakonec nalijte do hluboké nádoby, kdo které na několik minut ponořte ruce a nehty. Tento roztok můžete použít také na nehty na nohou, které jsou z úzkých ponožek a bot velmi namáhané.

Jestli se chcete zbavit kůžiček, rozhodně je potřeba o nehty pečovat. Nehtová kůžička se sama odlepí právě po koupeli z octa. Poté pomocí nůžtiček přebytečnou kůžičku odstraňte. Tuto metodu používejte alespoň třikrát týdně a uvidíte, že vaše nehty budou pevnější a méně se lámat.

Zdroj obrázku: Freepik

Použít můžete také olivový olej, který nehtům dodá potřebné vitaminy

Olivový olej stačí ohřát v hrnci a namočit do něj klidně celé ruce. Pokud budete proceduru opakovat alespoň jednou týdně, po měsíci byste na svých nehtech měli vidět velké rozdíly. Nehty budou pevnější, tvrdší a přestanou se třepit a lámat. Právě třepení je velkým problémem hlavně u lidí, kteří roky chodili na umělé nehty a nyní si je nechali odstranit. Několik vrstev gelu a laku udělá s nehty svoje a je potřeba je postupně dát do pořádku. Někdy to ale můžete trvat několik měsíců, než se nehty dostanou do původního stavu.

Využít můžete nejen domácí prostředky, ale v lékárnách či drogeriích vám poradí, jaké prostředky můžete využít k péči o nehty i jejich lůžka. Velmi často se tvoří u nehtů malé záděrky, které ale mohou být velkým problémem. Kůže kolem nehtu se může snadno zanítit a léčba by trvala delší dobu.

Zdroj: https://www.mayoclinic.org/healthy-lifestyle/adult-health/in-depth/nails/art-20044954